Krajské kolo soutěže ZUŠ – komorní hra s převahou dechových nástrojů

Dne 20. března 2019 proběhlo na ZUŠ J. R. Míši Orlová-Poruba krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů.

V kategorii žesťových dechových nástrojů soutěžilo 10 souborů z celého kraje (6 postoupilo do ústředního kola). Žesťové trio ZUŠ Opava (II. kat.) ve složení Petr Kubík, Tomáš Schablický a Ondřej Volovský (uč. J. Kepa) – získalo 1. cenu s postupem do ústředního (celostátního) kola soutěže, které se bude konat ve dnech 25. – 28. 4. 2019 v Liberci.

V kategorii zobcových fléten soutěžilo 28 souborů z celého kraje (5 postoupilo do ústředního kola). Trio ZUŠ Opava (IV. kat.) ve složení Anita Dietrichová (uč. P. Plánský), Štěpánka Kořínková (uč. M. Pelc) a Adéla Kavalová (uč. B. Poledna) – získalo 2. cenu.

V kategorii dřevěných dechových nástrojů soutěžilo 30 souborů z celého kraje (7 postoupilo do ústředního kola). Trio ZUŠ Opava (I. kat.) ve složení Ema Warišová, Michaela Lázničková (uč. A. Bartusková) a Eliška Křepelová (uč. L. Majnušová) – získalo 2. cenu. Trio ZUŠ Opava (II. kat.) ve složení Barbora Zezulová, Lucie Trlicová (uč. A. Bartusková) a Kristýna Košárková (uč. L. Majnušová) – získalo 2. cenu. Trio ZUŠ Opava (III. kat.) ve složení Kateřina Halfarová, Jana Danková (uč. J. Polednová) a Maxmilián Stoklasa (uč. L. Majnušová) – získalo 3. cenu.

Všem žákům a učitelům srdečně děkujeme za přípravu, reprezentaci školy, všem také gratulujeme a postupujícímu souboru a panu učiteli Jiřímu Kepovi přejeme hodně úspěchů v ústředním kole.