Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka

Vážení přátelé hudby a umění,

už 1. června otevřeme slavnostním zahajovacím koncertem program letošního ročníku MHF Leoše Janáčka. Těší nás, že Vám v něm můžeme opět nabídnout exkluzívní kombinaci umělců.
Přivítáme mezinárodně uznávané interprety, jakými jsou obdivovaný mistr violoncella Daniel Müller-Schott či klavírní virtuos světového formátu Christian Ihle Hadland. Vykročíme z rámce běžných koncertních programů a společně se skvělou violistkou Kristinou Fialovou připomeneme mimo jiné dílo Paula Hindemitha.

Karel Dohnal, který doslova kouzlí s klarinetem, přednese ve světové premiéře skladbu Sylvy Smejkalové Lipové listí.

V rámci již tradičních Dnů slezských varhan zazní na nejkvalitnějších nástrojích v Ostravsko – opavské diecézi špičkové varhanní recitály Evy Bublové a Pavla Svobody.

Společně s naším rezidenčním orchestrem, kterým je Symfonický orchestr Českého rozhlasu, připomeneme 100 let od zahájení pravidelného vysílání Českého rozhlasu. S Janáčkovou konzervatoří v Ostravě oslavíme koncertem s výmluvným názvem „70 let v plné kráse“ sedm desítek let od založení konzervatoře.

Do krásných scenérií open air programu v Hukvaldech jsme situovali bohatou nabídku pro celé rodiny, v níž nechybí ani dvě veselé opery pro děti.

Věříme, že si letošní festival užijete a odnesete si z něj příjemné vjemy a milé vzpomínky. Za festivalový tým srdečně zve

Jaromír Javůrek

ředitel MHF Leoše Janáčka