Příměstký tábor Letní loutkohraní s loutkáčaty

Srdečně Vás tímto zveme na výtvarně dramatický příměstský tábor Letní loutkohraní s loutkáčaty, pro žáky výtvarného oboru naší ZUŠ. Distanční výuka byla náročné období pro všechny a rádi bychom touto formou poskytli náhradu za ušlou výuku.

Příměstký tábor se bude konat 12. – 16. července (od 8:00 do 16:00). Přihlášky je možné posílat již nyní na aneta.silberova@zusopava.cz. Více o programu se dočtete dále v článku.

Co nás čeká?

Výtvarně se vyřádíme! Každý den nás čeká od výtvarného zpracování návrhu loutky podle pohádky, kterou jsme pro vás pečlivě vybírali, její samotná realizace z různých dřevěných materiálů a komponentů, barvení, navázání loutky a kulisy také nebudou chybět! A abychom si také odpočinuli od tvoření, budeme to prokládat hrami na odreagování a seznámíme vás hravou formou s loutkami a tím, jak loutce vdechnout život voděním. V závěru týdne nás kromě dokončování loutek a kulis čeká překvapení v podobě živého loutkového představení (na které můžete pozvat i mladší sourozence) a nazkoušení krátké pohádky, ve které budete moct použít veškeré své znalosti o loutkách a předvést své výtvory přímo v akci, protože tak loutka nejvíce vynikne!

Celým táborem vás provede pedagožka výtvarného oboru Aneta Silberová, která se loutkovým divadlem zabývá od roku 2013 a s autorskou hrou Kapitán Spoďár projela v roce 2016 turné v Anglii. Nebude na to sama! V lektorské dvojici své místo zaujme také Milan Šťastný, dlouholetý hudebník (nedávno vydal své CD Za městem) a divadelník, který se od začátků v činohře v posledních letech věnuje převážně loutkové tvorbě pro děti a v současné době také učí dramatickou výchovu na VOŠ.

Budeme se těšit, Aneta a Milan!

Letní příměstský tábor pořádá MAS Opavsko ve spolupráci se ZUŠ Opava pro žáky ve věku 7-15 let zdarma. Zajištěna je strava, pojištění a materiál.