ŽÁCI PŘIJATÍ PO TALENTOVÝCH ZKOUŠKÁCH NA STŘEDNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY, VYSOKÉ ŠKOLY, FAKULTY ARCHITEKTURY

Úspěchy žáků ZUŠ při talentových zkouškách na střední a vysoké školy s uměleckým zaměřením ve školním roce 2018/2019.

Na výtvarném oboru ZUŠ se ve školním roce 2018/2019 připravovalo k talentovým zkouškám na střední a vysoké umělecké školy 30 žáků /21 SŠ, 9 VŠ/.

Na střední školy bylo přijato:
p. uč. Zuzana Bendíková:
Barbora Bjaková, SŠUP Opava – obor tvorba hraček

  1. uč. Mgr. Markéta Janečková:
    Simona Sedláčková, SŠP Krnov – umělecká řemesla
  2. uč. Zdeňka Pavlíčková:
    Michaela Palchká, SŠUP Opava -obor průmyslový design i tvorba hraček
    Natálie Dostálová, SŠUP Opava – obor průmyslový design i tvorba hraček
    Julie Binarová, SŠU Ostrava – obor malba
  3. uč. Mgr. Lenka Přibylová:
    Anna Mihat Shehata, SŠU Ostrava – obor fotografie a média
    Dominika Holčáková, SŠUŘ Ostrava
    Hana Jirků, SŠUP Opava – obor grafický design i SŠ a VOŠ reklamní a umělecké tvorby – Michael, Praha

p.uč. Mgr. BcA. Lenka Sýkorová:
Andrea Otáhalová, SŠU Ostrava – obor grafický design, animace
Bernika Míčková, SŠUP Opava – obor průmyslová design i tvorba hraček
Tereza Bučková, SŠUP Opava – obor grafický design
Patricie Konopková, AVE ART Ostrava – obor průmyslový design
Marie Cecilie Švecová, SŠUP Opava – obor grafický design

  1. uč. Zuzana Tázlarová:
    Adéla Machovská, SŠUP Opava – obor grafický design i SŠU Ostrava – obor malba
    Klaudie Urbanová, SŠU Ostrava, obor malba

Na vysoké školy byli po úspěšném vykonání talentových zkoušek přijati:

p.uč. Mgr. BcA. Lenka Sýkorová:
Jan Stuchlík, ČVUT Praha, fakulta architektury

  1. uč. Zuzana Tázlarová:
    Filip Chlápek, VUT Brno, fakulta architektury
    Eliška Lukáčová, ČVUT Praha, fakulta architektury

Barbora Macháčková:   Dějiny umění FF UP Olomouc,

Dějiny umění FF MU Brno,

Estetika FF MU Brno

Teorie interaktivních médií FF MU Brno

Teorie dějin umění FF OU Ostrava

Magdaléna Černohorská: Dějiny umění FF MU Brno

Dalším úspěchem je, že žákyně výtvarného oboru a zároveň LDO u p. uč. Daniela Volného Viktorie Pavlíčková se dostala, ve třetím ročníku studia na gymnáziu, na Divadelní fakultu JAMU v Brně do Ateliéru rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky.

Ve školním roce 2017/2018 se na střední a vysoké školy s uměleckým zaměřením připravovalo v naší škole 13 žáků na střední umělecké školy, 4 žáci na fakulty architektury nebo vysoké umělecké školy. Pouze tři žáci neuspěli na talentových zkouškách na střední uměleckou školu. Ostatním, kteří byli úspěšní, někteří i na více školách, blahopřejeme a přejeme úspěchy v dalším studiu!!!!!

STŘEDNÍ ŠKOLY

Střední škola průmyslová a umělecká Opava

Kateřina Rabinská (Ivana Sýkorová), Tereza Víchová, Zuzana Černocká a Monika Halfarová (Markéta Janečková), Barbora Kostková, Štěpán Stříbný a Soňa Flasarová (Zdeňka Pavlíčková)

Střední průmyslová škola, Krnov, umělecká řemesla

Adéla Seidlová (Lenka Sýkorová) a Jiří Novák (Markéta Janečková)

Střední umělecká škola, Ostrava a Střední umělecká škola Václava Hollara, Praha

Jonáš Kirchner (Ivana Sýkorová a Lenka Sýkorová)

Střední škola designu a módy Prostějov

Adéla Laresová (Zdeňka Pavlíčková)

VYSOKÉ ŠKOLY

Fakulty stavební – architektura pozemních staveb, VUT Brno

Karin Krettková a Natalie Hernandezová (Lenka Sýkorová)

Fakulta architektury, VUT Brno

Karin Krettková (Lenka Sýkorová)

Fakulta architektury ČVUT Praha

Karin Krettková (Lenka Sýkorová)

FaVU Brno, fotografie a Fakulta umění Ostrava – multimediální tvorba

Filip Dušek (Zuzana Tázlarová)