Úspěchy žáků ZUŠ při talentových zkouškách na střední a vysoké školy s uměleckým zaměřením ve školním roce 2018/2019.

Na výtvarném oboru ZUŠ se ve školním roce 2018/2019 připravovalo k talentovým zkouškám na střední a vysoké umělecké školy 30 žáků /21 SŠ, 9 VŠ/.

Na střední školy bylo přijato:
p. uč. Zuzana Bendíková:
Barbora Bjaková, SŠUP Opava – obor tvorba hraček

  1. uč. Mgr. Markéta Janečková:
    Simona Sedláčková, SŠP Krnov – umělecká řemesla
  2. uč. Zdeňka Pavlíčková:
    Michaela Palchká, SŠUP Opava -obor průmyslový design i tvorba hraček
    Natálie Dostálová, SŠUP Opava – obor průmyslový design i tvorba hraček
    Julie Binarová, SŠU Ostrava – obor malba
  3. uč. Mgr. Lenka Přibylová:
    Anna Mihat Shehata, SŠU Ostrava – obor fotografie a média
    Dominika Holčáková, SŠUŘ Ostrava
    Hana Jirků, SŠUP Opava – obor grafický design i SŠ a VOŠ reklamní a umělecké tvorby – Michael, Praha

p.uč. Mgr. BcA. Lenka Sýkorová:
Andrea Otáhalová, SŠU Ostrava – obor grafický design, animace
Bernika Míčková, SŠUP Opava – obor průmyslová design i tvorba hraček
Tereza Bučková, SŠUP Opava – obor grafický design
Patricie Konopková, AVE ART Ostrava – obor průmyslový design
Marie Cecilie Švecová, SŠUP Opava – obor grafický design

  1. uč. Zuzana Tázlarová:
    Adéla Machovská, SŠUP Opava – obor grafický design i SŠU Ostrava – obor malba
    Klaudie Urbanová, SŠU Ostrava, obor malba

V tanečním oboru ZUŠ se u p. uč. Hany Pinkovské připravovala Adriana Nguenová, která byly přijata na taneční konzervatoř Duncan Centr v Praze.

Žačka hudebního oboru Kateřina Halfarová, p. uč. Jany Polednové, byla přijata na Církevní konzervatoř v Opavě, hra na příčnou flétnu.
Žák p. uč. Pavla Plánského, Vojtěch Šimera, byl přijat na Církevní konzervatoř v Opavě, hra na klarinet.

Na vysoké školy byli po úspěšném vykonání talentových zkoušek přijati:

p.uč. Mgr. BcA. Lenka Sýkorová:
Jan Stuchlík, ČVUT Praha, fakulta architektury

  1. uč. Zuzana Tázlarová:
    Filip Chlápek, VUT Brno, fakulta architektury
    Eliška Lukáčová, ČVUT Praha, fakulta architektury

Barbora Macháčková:   Dějiny umění FF UP Olomouc,

Dějiny umění FF MU Brno,

Estetika FF MU Brno

Teorie interaktivních médií FF MU Brno

Teorie dějin umění FF OU Ostrava

Magdaléna Černohorská: Dějiny umění FF MU Brno

Dalším úspěchem je, že žákyně výtvarného oboru a zároveň LDO u p. uč. Daniela Volného Viktorie Pavlíčková se dostala, ve třetím ročníku studia na gymnáziu, na Divadelní fakultu JAMU v Brně do Ateliéru rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky.

Krajská kola soutěží ZUŠ

Soubor Žesťové trio ze ZUŠ Opava ve složení Petr Kubík, Tomáš Schablický a Ondřej Volovský soutěžil ve II. kategorii a umístil se na 1. místě a získal postup do ústředního (celostátního) kola, které se bude konat ve dnech 25. 4. – 28. 4. 2019 v Liberci. Srdečně děkujeme za přípravu, reprezentaci školy, gratulujeme a žákům i panu učiteli Jiřímu Kepovi přejeme hodně úspěchů v ústředním kole.

  • Zobcová flétna: 20.3.2018, ZUŠ J.R.Míši Orlová-Poruba — výsledky
  • Příčná flétna: 21.3.2018, ZUŠ J.R.Míši Orlová-Poruba — výsledky
  • Dřevěné dech. nástroje: 20.3.2018, ZUŠ J.R.Míši Orlová-Poruba — výsledky
  • Žesťové dech. nástroje: 20.3.2018, ZUŠ J.R.Míši Orlová-Poruba — výsledky
  • Sólový a komorní zpěv: 26.-27.3.2018, ZUŠ Frýdek-Místek — výsledky
  • BLAHOPŘEJEME !

Okresní kola soutěží ZUŠ

  • Sólový a komorní zpěv: 27.2.2018, ZUŠ P.J.Vejvanovského Hlučín — výsledky
  • Taneční obor: 28.2.2018, ZUŠ P.J.Vejvanovského Hlučín — výsledky
  • Hra na příčnou flétnu: 28.2.2018, ZUŠ Hradec nad Moravicí — výsledky
  • Hra na dechové nástroje: 1.3.2018, ZUŠ Vítkov — výsledky dřeva, výsledky žestě
  • BLAHOPŘEJEME !

19. ročník  Zawsze zielono, zawsze niebiesko 2017, mezinárodní dětská výtvarná soutěž – bienále, Galerie a středisko dětského výtvarného projevu, Toruň, Polsko

Mezinárodní porota, která vybírala z více než čtrnácti tisíc děl ze 49 zemí světa, ocenila nejvyšším oceněním, a to Cenou za grafiku Kristýnu Krejčiříkovou, 15 let (paní učitelka Zuzana Tázlarová) a dále Čestné uznání obdržela Tereza Bučková, 13 let (paní učitelka Lenka Sýkorová). Své výtvory na výstavě najdou i žáci paní ředitelky Ivany Sýkorové: Anna Aichmaierová, 12 let, Zuzana Gacková, 10 let, Zuzana Jandová, 10 let, Adriana Mazáčová, 13 let, Viktorie Štěpáníková, 8 let. Žáci Lenky Sýkorové: Tereza Bučková, 13 let, Adam Hlávka, 12 let, Aneta Kalusová, 13 let, Andrea Otáhalová, 13 let a David Vadínský, 16 let. Žáci Markéty Janečkové: Zuzana Černocká, 13 let, Kateřina Jamnická, 17 let, Veronika Rodáková, 14 let, Simona Sedláčková 13 let, Lucie Seidlerová, 17 let a Vojtěch Skuplík, 16 let. Žáci Zdeňky Pavlíčkové: Anna Amálie Doležalová, 12 let, Markéta Janečková, 10 let, Simona Sikorová, 7 let, Emma Slámová, 9 let, Zuzana Tázlarová – učila, Martina Bjalková, 15 let, Magdaléna Černohorská, 17 let, Pavlína Hozová, 15 let, Klára Hrušková, 9 let, Kristýna Krejčiříková, 15 let, Pavla Silná, 16 let a Václav Skalík, 7 let.

http://galeriadziecka.com/

Lidice 2019

Úspěch žáků výtvarného oboru na 47. ročníku dětské výtvarné soutěže Lidice 2019.
Matyáš Carbol /kresba P. Picasso/ a Ester Tenglerová/kresba F. Kupka/ žáci p. učitelky Zdeňky Pavlíčkové uspěli na 47. ročníku dětské výtvarné soutěže Lidice 2019 a získali pro naši ZUŠ Čestná uznání. Žákům i paní učitelce gratulujeme.
Výsledky najdete zde: https://www.mdvv-lidice.cz/aktualni/oceneni/