ÚSPĚCHY ŽÁKŮ ZUŠ OPAVA U PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ NA SŠ A VŠ S UMĚLECKÝM ZAMĚŘENÍM A FAKULTY ARCHITEKTURY ve školním roce 2020
VÝTVARNÝ OBOR:
Střední školy:
Veronika Jašková /p. učitelka Lenka Sýkorová/ – Střední umělecká škola, Ostrava, animace
– Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, grafický design
Jan Bulek/p. učitelka Lenka Sýkorová/ – Moravská střední škola, Olomouc – grafický design
Klára Vilímcová/p. uč. Martina Minařík Pavelková/ – Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, grafický design i hračka
Filip Gužiak/p. uč. Martina Minařík Pavelková/ – Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, grafický design i průmyslový design
Nikola Richterová/p. uč. Martina Minařík Pavelková/ – Střední škola umělecká, Ostrava, fotografie
Ellen Hančilová /p. uč. Martina Minařík Pavelková/ – AVE art, Ostrava, animace
Dorota Heimová/p. učitelka Markéta Janečková/ – Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, grafický design
Matyáš Kunovský/p. učitelka Markéta Janečková/ – Střední škola umělecká, Ostrava, malba
Tereza Vlnová/p. učitelka Markéta Janečková/ – Střední škola umělecká, Ostrava, průmyslový design, grafický design/ animace
Viktorie Večerková/p. učitelka Lenka Přibylová/- Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, grafický design
– AVE art Ostrava, motion design
Lucie Nosková/p. učitelka Lenka Přibylová/- Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, hračka
– Střední škola designu a módy, Prostějov, design oděvů
Jan Sonek/p. učitelka Lenka Přibylová/- Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, hračka, průmyslový design
Nikol Chovancová/p. učitelka Lenka Přibylová/- Ave art, Ostrava, grafický design
Valentýna Naušová/p. učitelka Lenka Přibylová/- Střední škola průmyslová a umělecká, Opava,grafický design
Vysoké školy:
Bára Kratochvílová/p. učitelka Zuzana Tázlarová/ – VUT Brno, fakulta architektury
– ČVUT, Praha, fakulta architektury
Simona Víchová/p. učitelka Zuzana Tázlarová/ – VUT Brno, fakulta architektury
Adam Klásek/p. učitelka Zuzana Tázlarová/ – VUT Brno, fakulta architektury
Zuzana Březová/p. učitelka Zuzana Tázlarová/ – VUT Brno, fakulta architektury
Lenka Ausficírová/ p. učitelka Zuzana Tázlarová/ – ČVUT Praha, fakulta architektury
Adam Apetický/p. učitelka Lenka Sýkorová/ – VUT Brno, stavební fakulta
HUDEBNÍ OBOR:
Tobiáš Mlýnek /p. učitel Roman Kulla/ – Konzervatoř v Plzni i Konzervatoř Teplice – hra na EKN
Anna Baránková/p. učitel Roman Kulla/ – Janáčkova konzervatoř Ostrava, hra na akordeon
Anita Dietrichová/ p. učitel Pavel Plánský/ – Církevní konzervatoř Německého řádu, Opava, zobcová flétna.
LITERÁRNĚ – DRAMATICKÝ OBOR:
Petra Tereza Valíková /p. učitel Jakub Stránský/ – Janáčkova konzervatoř Ostrava, hudebně dramatické umění
TANEČNÍ OBOR:
Tereza Rohovská /p. učitelka Hana Piknkowská/ – Taneční centrum Praha – konzervatoř
Viktorie Králová/p. učitelka Hana Piknkowská/ – Taneční centrum Praha – konzervatoř
Ocenění žáků výtvarného oboru na mezinárodní soutěži.
20. ročník Zawsze zielono, zawsze niebiesko 2019, mezinárodní dětská výtvarná soutěž – bienále, Galerie a středisko dětského výtvarného projevu, Toruň, Polsko
Mezinárodní porota, která vybírala z více než 11409 děl ze 49 zemí světa, ocenila nejvyšším oceněním v kategorii 11-13 let, a to Cenou za grafiku Kláru Vilímcovou, 13 let (paní učitelka Zdeňka Pavlíčková) a dále Cenou za grafiku Kateřinu Wiesnerovou, 13 let (paní učitelka Lenka Sýkorová). A v kategorii 14-16 let Cenou za grafiku Evu Böhmovou, 15 let (paní učitelka Lenka Sýkorová).
Diplomy za své práce a účast na mezinárodní výstavě obdrží i žáci paní zástupkyně Ivany Sýkorové: Michaela Hozová, 13 let a Linda Kuličková, 13 let. Žáci paní učitelky Zuzany Tázlarové: Josefína Štibraná, 16 let a Kateřina Večerková, 17 let. Žáci Markéty Janečkové: Štěpán Bublík, 10 let, Anna Hynečková, 15 let, Tereza Lukovicsová, 16 let, Massimo Molín, 8 let, Soňa Palyzová, 16 let, Veronika Rodáková, 16 let, Veronika Tomíčková, 13 let. Žáci paní učitelky Zdeňky Pavlíčkové: Klára Kavanová, 11 let, Tereza Klásková, 14 let, Viktorie Polčíková, 14 let, Zora Salvová, 11 let, Simona Sikorová, 9 let. A žáci paní učitelky Lenky Sýkorové: Adam Apetický, 18 let, Tereza Bučková, 15 let, Michaela Drábková, 15 let, Emilie Havlíková, 14 let, Aneta Kalusová, 15 let, Martin Košárek, 13 let, Hana Matušincová, 10 let, Marie Psotová, 13 let, Alice Štefková, 13 let a Nikola Vlčková, 14 let.
Všem oceněným gratulujeme.
Úspěchy žáků ZUŠ při talentových zkouškách na střední a vysoké školy s uměleckým zaměřením ve školním roce 2018/2019.
Na výtvarném oboru ZUŠ se ve školním roce 2018/2019 připravovalo k talentovým zkouškám na střední a vysoké umělecké školy 30 žáků /21 SŠ, 9 VŠ/.
Na střední školy bylo přijato:
p. uč. Zuzana Bendíková:
Barbora Bjaková, SŠUP Opava – obor tvorba hraček
- uč. Mgr. Markéta Janečková:
Simona Sedláčková, SŠP Krnov – umělecká řemesla - uč. Zdeňka Pavlíčková:
Michaela Palchká, SŠUP Opava -obor průmyslový design i tvorba hraček
Natálie Dostálová, SŠUP Opava – obor průmyslový design i tvorba hraček
Julie Binarová, SŠU Ostrava – obor malba - uč. Mgr. Lenka Přibylová:
Anna Mihat Shehata, SŠU Ostrava – obor fotografie a média
Dominika Holčáková, SŠUŘ Ostrava
Hana Jirků, SŠUP Opava – obor grafický design i SŠ a VOŠ reklamní a umělecké tvorby – Michael, Praha
p.uč. Mgr. BcA. Lenka Sýkorová:
Andrea Otáhalová, SŠU Ostrava – obor grafický design, animace
Bernika Míčková, SŠUP Opava – obor průmyslová design i tvorba hraček
Tereza Bučková, SŠUP Opava – obor grafický design
Patricie Konopková, AVE ART Ostrava – obor průmyslový design
Marie Cecilie Švecová, SŠUP Opava – obor grafický design
- uč. Zuzana Tázlarová:
Adéla Machovská, SŠUP Opava – obor grafický design i SŠU Ostrava – obor malba
Klaudie Urbanová, SŠU Ostrava, obor malba
V tanečním oboru ZUŠ se u p. uč. Hany Pinkovské připravovala Adriana Nguenová, která byly přijata na taneční konzervatoř Duncan Centr v Praze.
Žačka hudebního oboru Kateřina Halfarová, p. uč. Jany Polednové, byla přijata na Církevní konzervatoř v Opavě, hra na příčnou flétnu.
Žák p. uč. Pavla Plánského, Vojtěch Šimera, byl přijat na Církevní konzervatoř v Opavě, hra na klarinet.
Na vysoké školy byli po úspěšném vykonání talentových zkoušek přijati:
p.uč. Mgr. BcA. Lenka Sýkorová:
Jan Stuchlík, ČVUT Praha, fakulta architektury
- uč. Zuzana Tázlarová:
Filip Chlápek, VUT Brno, fakulta architektury
Eliška Lukáčová, ČVUT Praha, fakulta architektury
Barbora Macháčková: Dějiny umění FF UP Olomouc,
Dějiny umění FF MU Brno,
Estetika FF MU Brno
Teorie interaktivních médií FF MU Brno
Teorie dějin umění FF OU Ostrava
Magdaléna Černohorská: Dějiny umění FF MU Brno
Dalším úspěchem je, že žákyně výtvarného oboru a zároveň LDO u p. uč. Daniela Volného Viktorie Pavlíčková se dostala, ve třetím ročníku studia na gymnáziu, na Divadelní fakultu JAMU v Brně do Ateliéru rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky.
Krajská kola soutěží ZUŠ
Soubor Žesťové trio ze ZUŠ Opava ve složení Petr Kubík, Tomáš Schablický a Ondřej Volovský soutěžil ve II. kategorii a umístil se na 1. místě a získal postup do ústředního (celostátního) kola, které se bude konat ve dnech 25. 4. – 28. 4. 2019 v Liberci. Srdečně děkujeme za přípravu, reprezentaci školy, gratulujeme a žákům i panu učiteli Jiřímu Kepovi přejeme hodně úspěchů v ústředním kole.
- Zobcová flétna: 20.3.2018, ZUŠ J.R.Míši Orlová-Poruba — výsledky
- Příčná flétna: 21.3.2018, ZUŠ J.R.Míši Orlová-Poruba — výsledky
- Dřevěné dech. nástroje: 20.3.2018, ZUŠ J.R.Míši Orlová-Poruba — výsledky
- Žesťové dech. nástroje: 20.3.2018, ZUŠ J.R.Míši Orlová-Poruba — výsledky
- Sólový a komorní zpěv: 26.-27.3.2018, ZUŠ Frýdek-Místek — výsledky
- BLAHOPŘEJEME !
Okresní kola soutěží ZUŠ
- Sólový a komorní zpěv: 27.2.2018, ZUŠ P.J.Vejvanovského Hlučín — výsledky
- Taneční obor: 28.2.2018, ZUŠ P.J.Vejvanovského Hlučín — výsledky
- Hra na příčnou flétnu: 28.2.2018, ZUŠ Hradec nad Moravicí — výsledky
- Hra na dechové nástroje: 1.3.2018, ZUŠ Vítkov — výsledky dřeva, výsledky žestě
- BLAHOPŘEJEME !
19. ročník Zawsze zielono, zawsze niebiesko 2017, mezinárodní dětská výtvarná soutěž – bienále, Galerie a středisko dětského výtvarného projevu, Toruň, Polsko
Mezinárodní porota, která vybírala z více než čtrnácti tisíc děl ze 49 zemí světa, ocenila nejvyšším oceněním, a to Cenou za grafiku Kristýnu Krejčiříkovou, 15 let (paní učitelka Zuzana Tázlarová) a dále Čestné uznání obdržela Tereza Bučková, 13 let (paní učitelka Lenka Sýkorová). Své výtvory na výstavě najdou i žáci paní ředitelky Ivany Sýkorové: Anna Aichmaierová, 12 let, Zuzana Gacková, 10 let, Zuzana Jandová, 10 let, Adriana Mazáčová, 13 let, Viktorie Štěpáníková, 8 let. Žáci Lenky Sýkorové: Tereza Bučková, 13 let, Adam Hlávka, 12 let, Aneta Kalusová, 13 let, Andrea Otáhalová, 13 let a David Vadínský, 16 let. Žáci Markéty Janečkové: Zuzana Černocká, 13 let, Kateřina Jamnická, 17 let, Veronika Rodáková, 14 let, Simona Sedláčková 13 let, Lucie Seidlerová, 17 let a Vojtěch Skuplík, 16 let. Žáci Zdeňky Pavlíčkové: Anna Amálie Doležalová, 12 let, Markéta Janečková, 10 let, Simona Sikorová, 7 let, Emma Slámová, 9 let, Zuzana Tázlarová – učila, Martina Bjalková, 15 let, Magdaléna Černohorská, 17 let, Pavlína Hozová, 15 let, Klára Hrušková, 9 let, Kristýna Krejčiříková, 15 let, Pavla Silná, 16 let a Václav Skalík, 7 let.
Lidice 2019
Úspěch žáků výtvarného oboru na 47. ročníku dětské výtvarné soutěže Lidice 2019.
Matyáš Carbol /kresba P. Picasso/ a Ester Tenglerová/kresba F. Kupka/ žáci p. učitelky Zdeňky Pavlíčkové uspěli na 47. ročníku dětské výtvarné soutěže Lidice 2019 a získali pro naši ZUŠ Čestná uznání. Žákům i paní učitelce gratulujeme.
Výsledky najdete zde: https://www.mdvv-lidice.cz/aktualni/oceneni/