V dnešní době, kdy řešíme mnoho vážných problémů, máme pro vás skvělé zprávy o našich žácích, kteří měli to štěstí a stačili úspěšně absolvovat talentové přijímací zkoušky na střední a vysoké školy s uměleckým zaměřením a tím si již zajistili studijní místa na vysněných školách (od školního roku 2020/2021).
Výtvarný obor
Střední školy
- Veronika Jašková (p. učitelka Lenka Sýkorová) – Střední umělecká škola, Ostrava, animace; Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, grafický design
- Jan Bulek (p. učitelka Lenka Sýkorová) – Moravská střední škola, Olomouc – grafický design
- Klára Vilímcová (p. uč. Martina Minařík Pavelková) – Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, grafický design i hračka
- Filip Gužiak (p. uč. Martina Minařík Pavelková) – Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, grafický i průmyslový design
- Nikola Richterová (p. uč. Martina Minařík Pavelková) – Střední škola umělecká, Ostrava, fotografie
- Ellen Hančilová (p. uč. Martina Minařík Pavelková) – AVE art, Ostrava, animace
- Dorota Heimová (p. učitelka Markéta Janečková) – Střední škola průmyslová a umělecká Opava, grafický design
- Matyáš Kunovský (p. učitelka Markéta Janečková) – Střední škola umělecká, Ostrava, malba
- Tereza Vlnová (p. učitelka Markéta Janečková) – Střední škola umělecká, Ostrava, průmyslový design, grafický design/ animace
- Viktorie Večerková (p. učitelka Lenka Přibylová) – Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, grafický design; AVE art, Ostrava, motion design
- Lucie Nosková (p. učitelka Lenka Přibylová) – Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, hračka; Střední škola designu a módy, Prostějov, design oděvů
- Jan Sonek (p. učitelka Lenka Přibylová) – Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, hračka, průmyslový design
- Nikol Chovancová (p. učitelka Lenka Přibylová) – AVE art, Ostrava, grafický design
- Valentýna Naušová (p. učitelka Lenka Přibylová) – Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, grafický design
Vysoké školy
- Bára Kratochvílová (p. učitelka Zuzana Tázlarová) – VUT Brno, fakulta architektury; ČVUT, Praha, fakulta architektury
- Simona Víchová (p. učitelka Zuzana Tázlarová) – VUT Brno, fakulta architektury
- Adam Klásek (p. učitelka Zuzana Tázlarová) – VUT Brno, fakulta architektury
- Zuzana Březová (p. učitelka Zuzana Tázlarová) – VUT Brno, fakulta architektury
- Lenka Ausficírová (p. učitelka Zuzana Tázlarová) – ČVUT Praha, fakulta architektury
- Adam Apetický (p. učitelka Lenka Sýkorová) – VUT Brno, stavební fakulta
- Anna Skřontová (p. učitelka Markéta Janečková) – Univerzitu Pardubice, fakulta restaurování v Litomyšli, obor: Papír, knižní vazba a dokumenty
Hudební obor
- Tobiáš Mlýnek (p. učitel Roman Kulla) – Konzervatoř v Plzni i Konzervatoř Teplice, hra na EKN
- Anna Baránková (p. učitel Roman Kulla) – Janáčkova konzervatoř Ostrava, hra na akordeon
- Anita Dietrichová (p. učitel Pavel Plánský) – Církevní konzervatoř Německého řádu, Opava, zobcová flétna
Taneční obor
- Tereza Rohovská (p. učitelka Hana Pinkowská) – Taneční centrum Praha – konzervatoř
- Viktorie Králová (p. učitelka Hana Pinkowská) – Taneční centrum Praha – konzervatoř
Literárně-dramatický obor
- Petra Tereza Valíková (p. učitel Jakub Stránský) – Janáčkova konzervatoř Ostrava, hudebně dramatické umění