Zažijte výtvarku online – podruhé!

Pro úspěch prvních dvou otevřených online hodin jsme se rozhodli přidat ještě jednu ukázku distanční výuky. V pátek 19. února v 15 hod. si můžete vyzkoušet otevřenou hodinu – Kreslíme nůžkama s Henri Matisem.

Pro odkaz na online hodinu, napište na mail: marketa.janeckova@zusopava.cz.

Pro podrobnosti o hodině čtěte dále.

Přestože je situace obecně stále nepříznivá pro otevření školy a osobní setkávání, které je pro náš obor téměř nejzásadnější a všichni se na něj těšíme, rozhodli jsme realizovat ukázkové hodiny pro veřejnost, abyste k nám mohli nakouknout a podívat se či prakticky vyzkoušet, jak probíhá taková online hodina výtvarného oboru.

Pokud se vám bude hodina líbit, neváhejte se na ZUŠ přihlásit. Máme volná místa!


Kreslíme nůžkama s Henri Matisem

Pro všechny věkové kategorie a pro stříhání schopné 🙂.

Henri Matisse byl francouzský malíř, sochař a grafik, proslulý svou prací s barvou a svým brilantním kreslířským uměním. Byl hlavní postavou uměleckého směru zvaného fauvismus. Spolu s Picassem patří k výtvarníkům, kteří nejvíce ovlivnili vývoj umění v druhé polovině dvacátého století. Budeme opět aktivně tvořit, nahlédneme do ateliéru malíře a prozkoumáme možnosti „kreslení nůžkama“.

Pomůcky: nůžky, se kterými se vám opravdu dobře stříhá, barevné papíry A5 – A4 různých barev, nebo časopisy či zbytky vánočních papírů k rozstříhání, nebo si barevné papíry připravte dopředu tak, že si je pomalujete temperkama nebo vodovkama, budete potřebovat asi 6 – 10 kusů různobarevných papírů, nějakou přírodninu – list, květinu, kytku v květináči, mušli, králíčka 🙂 … (jako model), 1 větší papír A2 – A3 nebo lepenku, na kterou budeme skládat výsledný obraz (pokud nemáte, poslepujte si větší formát z menších papírů), lepidlo/lepicí pásku, kreslící potřeby

Pro odkaz na online hodinu, napište na mail: marketa.janeckova@zusopava.cz.

Moc se na vás těšíme!
Markéta a Zuzana (Pirátky na vlnách)