ZUŠ Open 2019 – Colours of ZUŠ II

ZUŠ Open 2019 – Colours of ZUŠ 2 se konal v pátek 31. května 2019 na Ptačím vrchu a v Sadech svobody.

Již podruhé se zúčastnila Základní umělecká škola Opava celostátního happeningu, do kterého se zapojilo napříč celou republikou více než 95 % škol základních uměleckých škol. Základní umělecká škola si navíc v roce 2019 připomínala 95 let trvání uměleckého školství v našem městě.

Do celodenní akce se zapojily všechny čtyři obory ZUŠ. Akce proběhla v pátek 31. května od 14 do 17 hodin v Sadech svobody. Hudební, taneční, divadelní, ale i výtvarné aktivity byly ukázkou toho nejlepšího, co opavská ZUŠ může nabídnout. Cílem bylo také umělecky oživit část opavského parku, kam místní chodí za odpočinkem a relaxací, a který je zároveň důležitou součástí historie Opavy, jelikož zde vedly hradby a vstupovalo se zde jednou z bran do města.

Výtvarný obor představil výtvarnou akci Zasvěceno kráse – Ateliér Alfonse Muchy. Studenti namalovali vlastní pojetí plakátů Alfonse Muchy, jehož dekorativní um zná snad každý člověk. Žáci objevili v nich nádherné barvy a linie, přidali své mládí a elán, talent a krásu a vznikly nové moderní obrazy.

Společně s žáky LDO jsme se na počátku léta se přenesli do zimní krajiny v adaptaci pohádky H. CH. Andersena Děvčátko se sirkami. Tanečnice předvedly etudy, ale i ucelená taneční vystoupení.

Všechny hudební soubory a orchestry školy – akordeonový, smyčcový, dechový, flétnový, kytarový, pěvecký sbor, ale i sóloví hudebníci předvedli své nejoblíbenější skladby. Hudbou, tancem, divadlem, výstavami v podání malých umělců napříč různými žánry, jsme chtěli zdůraznit nezastupitelnou roli ZUŠ v naší společnosti.