ZUŠ Open – Colours of ZUŠ III

pátek 1. 10. 2021 od 14:00 do 21:00
Ptačí vrch, Obecní dům, Dvořákovy sady, kostel sv. Janů

Pátý ročník celonárodního happeningu ZUŠ Open (a tím pádem i opavská varianta Colours of ZUŠ III) se měl původně konat již v roce 2020. Kvůli covidovým opatřením a distanční výuce se ale konaly jen různé menší online akce. ZUŠ Opava například natočila Letní online koncert (1. díl, 2. díl).

Třetí ročník open air přehlídky Colours of ZUŠ se nakonec uskutečnil v pátek 1. října 2021. Na čtyřech scénách se představily všechny čtyři obory – hudební, výtvarný, divadelní a taneční. Desítky žáků a učitelů předvedli to nejlepší, co se za poslední rok naučili. Diváci, rodiče i náhodní kolemjdoucí si mohli užít koncerty, výstavu, taneční vystoupení, scénické čtení, divadelní improvizaci i výtvarné workshopy. Program probíhal ve Dvořákových sadech, před Obecním domem, na Ptačím vrchu a v kostele sv. Janů. V rámci doprovodného programu vystoupily kapely Jarem být a BraAgas. Na Slezance byla zavěšena výstava velkoformátových pláten, ve Slezance se v rámci Dnů architektury představil projekt Výtvarníci ZUŠ oživují město.

Fotogalerie Colours of ZUŠ III

Video prezentace Colours of ZUŠ III