Slavnostní zahájení Beethovenova Hradce

Ve středu 12. června 2024 jsem slavnostně zahájili 59. ročník Mezinárodní interpretační soutěže Beethovenův Hradec, která je letos věnovaná hře na housle. Podívejte se na fotografie z losování pořadí soutěžích předsedou poroty Jiřím Vodičkou a z následného zahajovacího koncertu Beaty Warykiewicz-Siwy a Magdaleny Duś v zaplněném sále Minoritského kláštera.

Krajská varhanní přehlídka

Srdečně zveme všechny milovníky zvuků varhan na koncert v rámci krajské varhanní přehlídky, na kterém se představí nejlepší mladí varhaníci z celého Moravskoslezského kraje.

Koncert se koná v kostele sv. Vojtěcha v Opavě (na Dolním náměstí) 18. června v 16 hodin.

Koncerty absolventů

Dva koncerty našich absolventů proběhly 28. května a 5. června v koncertním sále ZUŠ na Nádražním okruhu. Žáci končící 1. a 2. stupeň ZUŠ se prezentovali před rodiči a přáteli a byli oceněni absolventským listem a dárkovou lahví na vodu od Spolku rodičů a přátel.

Mezinárodní interpretační soutěž Beethovenův Hradec 2024

Základní umělecká škola Opava pořádá již podruhé Mezinárodní interpretační soutěž Beethovenův Hradec. Od 12. do 16. června proběhne již 59. ročník. Soutěž pro mladé interprety do 30 let je letos věnována oboru hra na housle. Mezinárodní porota, jíž předsedá sólista České filharmonie Jiří Vodička, bude posuzovat výkony více než tří desítek mladých houslistů z celé Evropy a Asie. 

Soutěž zahájí 12. června v 18 hodin slavnostní koncert houslistky Beaty Warykiewicz-Siwy a klavíristky Magdaleny Duś z Polska v Minoritu, kde proběhne v následujících dvou dnech i první a druhé kolo soutěže. Tři nejlepší soutěžící pak postoupí do nedělního finále v kostele sv. Václava, které proběhne za doprovodu Janáčkovy fiharmonie Ostrava. 

Srdečně vás zveme!

Více o programu se dočtete dále:

Číst více

Pasování prvňáčků 2024

3., 4. a 6. června proběhly oblíbené Pasování prvňáčků. Žáci prvních ročníků hudebního oboru byli pasováni na muzikanty po svém prvním koncertním vystoupení před rodiči a přáteli.