Mikulášské vystoupení v Bredě

Nedělní odpoledne 5. prosince bude v obchodním centru Breda & Weinstein patřit Mikulášské nadílce s čerty a anděly. Vedle různých aktivit pro děti (od malování na obličej přes pohádky po tvůrčí dílny) vystoupí i naši žáci hudebního oboru. Půlhodinový koncert začne ve 14.30 a bude patřit hře na klávesy, flétny, žestě, akordeony a také zpěvu.

Koncert doplní menší výstava prací žáků výtvarného oboru s vánoční tematikou. Ke zhlédnutí budou práce žáků Markéty Janečkové – Zimní královna a mozaiky s tématem Betlémské světlo žáků Pavlíny Janíkové.

Více na: https://www.ocbreda.cz/advent-v-brede/a-11324/

Pokřtili jsme Akordeon v barvách

V pátek 26. listopadu jsme slavnostně pokřtili autorskou notovou publikaci Akordeon v barvách, kterou vydala naše ZUŠ ve spolupráci se SRPUŠ a díky podpoře statutárního města Opava a Moravskoslezského kraje. Skladby pro publikaci složil Martin Žurek a knihu ilustrovali žáci výtvarného oboru pod vedením Markéty Janečkové, Zuzany Tázlarové a Lenky Přibylové. Na vzniku publikace a přiloženého CD s nahrávkami se podílela celá řada dalších kolegů. Všem patří velký dík.

Číst více

Ohlédnutí za Magickým klavírem

IX. Magický klavír v proměnách času je za námi! Na festival dorazila téměř stovka dětí, které předvedli krásné klavírní výkony. Pobavili jsme se u nápaditým klavírních postaviček a kulturní program obohatilo polední matiné talentované Nory Lubbadové a večerní koncert dua Novotná–Michel.

Připomeňte si skvělou atmosféru fesivalu ve fotografické galerii…

Číst více