Koncert akordeonových orchestrů je za dveřmi

Slavíme 100! Už za týden budeme slavit s akordeonovými orchestry. Přijďte na neopakovatelný koncert orchestrů RYTMUS Jarmily Pruskové, ANDANTE Hany Noskové a CANTABILE Martina Žurka. Těšíme se na vás v sobotu 24. února v 17 hodin v Minoritu. Vstupenky budou v prodeji na místě!

A kdo bude vystupovat?

RYTMUS, který založila Jarmila Prusková v roce 1981, který 8x zvítězil v ústředním kole soutěží ZUŠ a který byl součástí světového rekordu hry na akordeon v německém Regenu.

ANDANTE, který založila Hana Nosková v roce 2011, který se zaměřoval na rockovou, popovou a filmovou hudbu, který vítězil v krajských i celostátních soutěžích a který na Evropském festivalu v Praze 2019 získal Zlaté pásmo.

CANTABILE, které funguje teprve dva roky, ale už získalo 2. místo v krajském kole soutěže ZUŠ, které reprezentuje na festivalech a koncertech a které má ještě všechno před sebou!

Přijďte je podpořit!

Valentýnský koncert

Nejen romantické melodie zazní na Valentýnském koncertě pěveckého oddělení. Těšit se můžete na vystoupení žáků Kataríny Vovkové, Zuzany Vávrové, Zdenky Mervové a Lenky Ivaničové.

Koncert plný pozitivní energie se koná 14. února v 17.00 v koncertním sále ZUŠ.

Klavír pro Opavu

Další jedinečnou událostí ke 100. výročí ZUŠ Opava bude koncert Elišky Novotné a Lukáše Michela, kteří čtyřručně zahrají kompletní cyklus Má vlast Bedřicha Smetany. Při této příležitosti bude také pokřtěno klavírní křídlo Petrof I, které je dárkem školy svým žákům i Opavě, která letos slaví 800 let.

Základní umělecká škola Opava se rozhodla získat pro Opavu prvotřídní koncertní klavírní křídlo, které by bylo určeno pro koncerty předplatitelů města Opavy, akce a žáky ZUŠ Opava, mezinárodní soutěž Beethovenův Hradec a pro další významné koncerty. Po dvouletém snažení se to konečně díky partnerství s městem Opava a Moravskoslezským krajem podařilo a za 1.400.000 Kč byl zakoupen krásný klavír Petrof I, který byl určen k zapůjčení pro nejprestižnější festivaly a soutěže (Smetanova Litomyšl, Beethovenův Hradec apod.).

Číst více

Koncert akordeonových orchestrů

Srdečně vás zveme na další koncert v rámci 100. výročí otevření školy. Tentokrát se představí akordeonové orchestry, které v současnosti i minulosti získaly četná ocenění a svým populárním repertoárem velkou oblibu mezi posluchači.

Na koncertu 24. února v 17.00 v sále Minoritů se představí současný orchestr Cantabile pod vedením Martina Žurka a orchestry složené z absolventů – bývalý orchestr Rytmus Jarmily Pruskové a Andante s hosty z Popcornu a Songu Hany Noskové. Přijďte si užít jedinečný koncert v rytmu popu, rocku i swingu. 

Vstupenky budou v prodeji na místě. Vstupné 150,-/50,- (děti do 15 let), děti do 6 let zdarma.

Třídní předehrávky v únoru

Začíná období třídních předehrávek. Jako první se v únoru představí žáci, kteří hrají na akordeony, klávesy a kytary.

Koncertní sál ZUŠ Opava, Nádražní okruh:

  • Třídní předehrávka žáků Martina Žurka – 19. února v 16.30
  • Třídní předehrávka žáků Taťány Pokorné – 20. února v 16.30
  • Třídní předehrávka žáků Kamily Sobotkové – 21. února v 16.30
  • Třídní předehrávka žáků Ireny Rybové – 22. února v 16.30