Videoreportáž z Kytarové smršti

Zavzpomínejte na krásný 8. ročník festivalu Kytarová smršť zachycený kamerou Adama Juchelky.

11. května dorazilo na čtyřicet žáků a studentů ZUŠ a konzervatoří z Moravskoslezského kraje do Slezského zemského muzea, kde předvedlo své umění. Festival pak zakončil krásný koncert Dua Carpaccia, Kytarového orchestru ZUŠ Opava a Moravskoslezského kytarového souboru učitelů a studentů konzervatoří pod vedením Martina Ládra.

Cimbálová muzika na festivalu v Sarajevu

Naše cimbálová muzika se na přelomu prázdnin spolu s dětským folklorním souborem Úsměv zúčastnila 12. Međunarodnog djecijeg festivala v Sarajevu. Hráli, zpívali a tančili zde se soubory z Polska, Slovenska, Bulharska, Makedonie, Černé Hory, Turecka, Ukrajiny a z Bosny a Hercegoviny.

Děkujeme za celoroční partnerství se Střediskem volného času, s jejichž Úsměvem naše cimbálová muzika pravidelně vystupuje na řadě folklorních akcí nejen v Opavě.

Krajská varhanní přehlídka

14. června se konala krajská varhanní přehlídka v kostele svatého Jana Křtitele v Hlučíně. Celkem se představilo 14 žáků od 9 učitelů. Z naší ZUŠ se představila Alice Melecká. Kromě koncertu byla na programu také prohlídka varhan v bývalém evangelickém kostele v Hlučíně. Velké poděkování patří všem organizátorům, a také zejména farnosti svatého Jana Křtitele v Hlučíně a ZUŠ Hlučín.

Pozvánka na XI. Magický klavír

Milí příznivci klavírního festivalu,

letos nás čeká jedenácté podzimní kouzlení na černobílých klávesách u nás v prostorách ZUŠ Opava v budově na Nádražním okruhu. Chceme touto cestou pozvat všechny naše stávající účastníky i nové zájemce na nesoutěžní klavírní festival Magický klavír v proměnách času, který organizuje klavírní oddělení ZUŠ Opava ve spolupráci se SRPUŠ pod záštitou Magistrátu města Opavy.

Festival se bude konat ve čtvrtek 23. listopadu 2023. V dopoledních a odpoledních blocích tradičně proběhne vystoupení přihlášených účastníků. V doprovodném programu bude možnost návštěvy klavírních workshopů, které povedou pedagogové z Fakulty umění Ostravské univerzity (Doc. MgA. Eliška Novotná, Mgr. Lukáš Michel, ArtD.).

Číst více