Svítící koule pro Minizoo

Lenka Lazarová se svými žáky připravila svítící koule pro akci Minizoo při svíčkách, kterou připravovalo Středisko volného času Opava. Akce se bohužel odložila na neurčito, ale zářící výtvory si můžete prohlédnout už teď.

Číst více

Mikulášské vystoupení v Bredě

Nedělní odpoledne 5. prosince bude v obchodním centru Breda & Weinstein patřit Mikulášské nadílce s čerty a anděly. Vedle různých aktivit pro děti (od malování na obličej přes pohádky po tvůrčí dílny) vystoupí i naši žáci hudebního oboru. Půlhodinový koncert začne ve 14.30 a bude patřit hře na klávesy, flétny, žestě, akordeony a také zpěvu.

Koncert doplní menší výstava prací žáků výtvarného oboru s vánoční tematikou. Ke zhlédnutí budou práce žáků Markéty Janečkové – Zimní královna a mozaiky s tématem Betlémské světlo žáků Pavlíny Janíkové.

Více na: https://www.ocbreda.cz/advent-v-brede/a-11324/

Vernisáž výstavy Na cestě

Ve středu 11. listopadu byla zahájena výstava prací žáků Lenky Lazarové a Anny Chevale. Výstava vznikla ve spolupráci s multižánrovým festivalem Na cestě studentů Slezské univerzity a měla tematicky zachytit právě název festivalu. Na obrazech dětí se proto objevuje téma cesty a putujících zvířat.

Číst více

Výstava Vnitřní zamyšlení…

V galerii výtvarného oboru na Solné ulici se představí nová výstava. Barbora Schindlerová vystaví projekt Vnitřní zamyšlení jako způsob sebepoznávání. Součástí výstavy budou výstupy z workshopů „Hledání vlastních odpovědí“ žáků učitelů Markéty Janečkové, Zuzany Tázlarové a Michala Poláše.

Výstava potrvá od 16. listopadu do 3. prosince.

Výstava Na cestě

Výtvarný obor navázal spolupráci s multižánrovým Festivalem Na cestě, který pořádají studenti oboru Kulturní dramaturgie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Žáci Lenky Lazarové a Anny Chevale vytvářeli díla tematicky korespondující s názvem akce – tedy „Na cestě!“ Nyní se jejich práce dočkají v rámci festivalu samostatné výstavy.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 11. listopadu 2021 v 16:00 hodin – a to v 1. patře budovy Fakulty veřejných politik Slezské univerzity (Bezručovo nám. 14) a bude přístupná do 11. prosince 2021.