Vernisáž výstavy Život ve městě

Ve středu 8. března u nás zahájila Střední škola průmyslová a umělecká Opava výstavu Život ve městě. Vystavují se zde práce, které vznikly na workshopech pro žáky základních škol. K vidění jsou malby, fotografie, sochy, loutky nebo návrhy autobusových zastávek. Výstava potrvá do konce března.

Pozvánka na výstavu Život ve městě

Další výstavou v galerii výtvarného oboru na Solné bude výstava prací z workshopu pro druhý stupeň ZŠ, kterou pořádá SŠPU, Opava, p. o.

Výstava s názvem Život ve městě představí práce žáků, kteří se zúčastnili workshopů SŠPU v osmi různých ateliérech (kresba, socha, design, fotografie, textil, papír, dřevo, grafika) a kteří zpracovávali a tvořili na téma „Město snů“.

Vernisáž výstavy proběhne 8. 3. 2023 v 17.00, výstava potrvá do konce března.

Zůstaneš mi v srdci na věky

Až půjdete do Slezské divadlo Opava, podívejte se i na výstavu Zůstaneš mi v srdci na věky.

Výstava kolekce linorytů z roku 2014 žáků a studentů Markéty Janečkové je inspirovaná příběhy a podobami našich předků.

Trvání výstavy: 19. 1. – 16. 3. 2023

Historie, kterou nepřepíšete. Vaši předkové – rodiče, prarodiče, praprarodiče, nebo tety, strýcové a všichni další příbuzní jsou zapsáni ve vaší tváři, vašich gestech, vašem životě.

Markéta Janečková se se svými žáky pokusila prozkoumat příběhy a podobu vlastních předků. Žáci tak měli příležitost ponořit se do rodinné historie, dozvědět se něco o tom, jak jejich prarodiče, nebo rodiče žili před mnoha lety. V rodinných albech nalezli nejen fotografie, ale také neobvyklé příběhy a možná i odkryli rodinná tajemství. To vše dohromady jim bylo inspirací pro vlastní práci, která dala vzniknout kolekci unikátních linorytů.

Výstava v divadle už visí

Ve Slezském divadle právě probíhá výstava kolekce linorytů z roku 2014 žáků a studentů Markéty Janečkové, inspirovaná příběhy a podobami našich předků.