Výstava Komiks Oppaviae

čt 27. 6. – 1. 9., start 27. 6. v 17:00 kde Arkády (Dvořákovy sady)

KOMIKS OPPAVIAE / 800 let Opavy v kresbách studentů a studentek ZUŠ

Komiks prezentuje osmisetletou historii Opavy prostřednictvím více než 40 obrazů, které výtvarně zpracovali studenti a studentky výtvarného oboru Základní umělecké školy v Opavě pod vedením Mgr. Markéty Janečkové a ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací. Děti absolvovaly zážitkové animační programy a obdržely textové a obrazové podklady, které jim byly inspirací pro následné ztvárnění obrazů. Pracovali s výtvarnou zkratkou, symbolickým vyjádřením dějů a událostí za užití černobílé kresby, která byla následně graficky zpracována a doplněna texty. Výsledkem je komiks vytvořený dětmi určený zejména dětem, ale nejen jim. 

Jak vypadá výstava Genius loci Opavy?

Jak vypadá a co nabízí největší výstava ZUŠ v dějinách školy?

Několik set vystavených děl představuje Opavu z mnoha různých pohledů a v nejrozmanitějších zpracováních. Vedle plošné tvorby nechybí ani prostorové instalace nebo digitální umění. Žáci se při práci nechali inspirovat architekturou, sochami, ulicemi, parky, významnými budovami i osobnostmi, ale také domy a lidmi beze jména.

Číst více

Video z vernisáže v Domě umění

Už jen do neděle 2. června bude k vidění naše úžasná výstava Genius loci Opavy. Výtvarka slaví! Přijďte oslavit tvořivost našich žáků a prohlédnout si největší výstavu v dějinách ZUŠ Opava. Díla čtyřset výtvarníků vás provedou Opavou a seznámí s jejími skutečnými i fiktivními obyvateli, zavedou vás do historie i současnosti.

Nechte se nalákat videem z vernisáže a vyrazte včas do Domu umění!

Vernisáž výstavy Genius loci Opavy

Pět set návštěvníků se zúčastnilo vernisáže výstavy Genius loci Opavy. Výtvarka slaví! v Domě umění.

Vernisáží ve čtvrtek 16. května zahájili ředitel Lukáš Poledna a vedoucí výtvarného oboru Pavlína Janíková za hudebního doprovodu žáků smyčcového oddělení a žesťového kvintetu největší výstavu v dějinách ZUŠ, která oslavuje 60 let výtvarného oboru, 100 let ZUŠ Opava a 800 let města Opavy.

Výstavu se svými žáky připravili učitelé – Pavlína Janíková, Anna Chevale, Markéta Janečková, Markéta Jedličková, Veronika Musilová, Michal Poláš, Martin Sněhota a Zuzana Tázlarová.

Výstava finančně podpořilo statutární město Opava. Za spolupráci děkujeme Opavské kulturní organizaci.

Výstava z historie školy

Výstavu Historie ZUŠ ve fotografiích můžete navštívit ve foyer Obecního domu. Seznamte se s minulostí i současností, projděte si stručné dějiny, poznejte ředitele, cestovatelský dosah, úspěšné orchestry a sbory, obory ZUŠ a festivaly.

Výstava je k vidění do 9. června.

Děkujeme Opavské kulturní organizaci za spolupráci.