Vernisáž Kreslím, kreslíš, kreslíme

V budově výtvarného oboru na Solné ulici vystavuje SŠPU Opava práce ze soutěže Kreslím, kreslíš, kreslíme, kterou otevřela vernisáž 1. listopadu 2022 za hudebního doprovodu zpěváků ze třídy Zuzany Vávrové.

Kreslím, kreslíš, kreslíme

Zveme vás na výstavu Kreslím, kreslíš, kreslíme v budově výtvarného oboru na Solné ulici. K vidění budou vybrané práce ze stejnojmenné soutěže pořádané SŠPU Opava. Na vernisáži 1. listopadu v 18 hodin vystoupí zpěváci ze třídy Zuzany Vávrové. Pro více informací o soutěži čtěte dále.

Číst více

Veselý výtvarný večer

V rámci festivalu Bezručova Opava proběhl Veselý večer s uměleckými kuchařkami, který připravily Markéta Janečková, Zuzana Tázlarová a Lenka Lazarová. Pořad připomněl originální výuková videa výtvarného oboru z doby distančního vzdělávání. Do programu se zapojili i diváci výtvarnými aktivitami (otisky na plátno, světelný happening) a kvízy, hudebně jej doprovodili Milan Kratochvíl a Antonín Tázlar.

Výstava Na plotě

Zveme vás na výstavu Na plotě, která bude součástí ZUŠ Open 2022 vol. 2.

Výstava je sestavena z reprodukcí kreseb, které vznikly loni v září, když jsme se s žáky zapojili alespoň malým dílem do záchrany kostela sv. Janů tak, že jsme navštěvovali kostel, načítali jeho atmosféru, prozkoumávali jeho zákoutí, a tato místa a zážitky se snažili zachytit na místě médiem kresby a věřili, že případná výstava těchto našich obrazů vzbudí zájem mezi veřejností o tuto jedinečnou opavskou památku. Tyto kresby byly v kostele vystaveny loni v září v rámci ZUŠ Open Colours of ZUŠ III, některé z nich si veřejnost odnesla oproti finančnímu příspěvku na opravu kostela. Projekt navazuje na dřívější spolupráci naší školy se Spolkem za Opavu a účastnili se ho žáci a studenti výtvarného oboru pedagogů Markéty Janečkové, Zuzany Tázlarové a Michala Poláše. 

Vernisáž výstavy se koná 30. září ve 14 hodin. Výstava potrvá celý říjen na plotě u kostela sv. Janů.

ZUŠ Open vol. 2

Festival ZUŠ Open bude mít letos v Opavě i druhé dějství! V pátek 30. září proběhne v kostele sv. Janů dovětek k největšímu školnímu festivalu. Ve 14 hodin čeká na návštěvníky koncert převážně skladeb klasické hudby v podání žáků hry na akordeon, flétnu, kytaru, žestě nebo mladých zpěváků a vernisáž výstavy Na Plotě, která představí velkoplošné reprodukce kreseb žáků Markéty Janečkové, Zuzany Tázlarové a Michala Poláše.

Přijďte s námi objevovat barvy ZUŠ, letos už podruhé!