Vernisáž Nezkalené mysli

Ve středu 27. září jsme za doprovodu žesťů Jiřího Kepy zahájili výstavu Nezkalená mysl, kterou připravily se svými žáky Markéta Janečková a Zuzana Tázlarová. Výstava se koná v rámci festivalu Bezručova Opava.

Nezkalená mysl bude součástí Bezručovy Opavy

nezkalena mysl plakat

Výstava obrazů žáků a studentů Zuzany Tázlarové a Markéty Janečkové, inspirovaná myšlenkami, životem a dílem kanadské malířky Agnes Martin bude součástí festivalu Bezručova Opava. Výstava na Solné bude zahájena vernisáží 27. září v 17.00.

Chci vám doporučit, abyste zkoumali svou mysl a dobrodružství uvnitř ní.
Umělec musí naslouchat své mysli.
Musíte se dívat na vlastní dílo a uvědomovat si, co při tom cítíte.“
Agnes Martin /1912–2004/, Nezkalená mysl

Téma letošního festivalu Bezručova Opava nám připomnělo myšlenky kanadské umělkyně Agnes Martin, které malířka zaznamenala do útlé knížky s názvem Nezkalená mysl. Tato kniha se stala východiskem pro výtvarnou práci s dětmi, kterou jsme pojaly každá trochu jinak a po svém.

Číst více

Na ZUŠ Open vystoupily stovky žáků

Letošní opavská verze celostátního festivalu ZUŠ Open je za námi! Na šestset žáků se vystřídalo na třech scénách a v průvodu masek s bubenickým orchestrem. Ve Smetanových sadech vyrostla velká scéna pro orchestry, soubory, sbory a tanečnice. Na zahradě ZUŠ se vystřídali žáci smyčcového oddělení se všemi soubory a orchestry a zpěváci se sóly i duety. Ve Slezském zemském muzeu vystoupili sólisté a komorní soubory a vytvořili zde krásnou atmosféru.

Celý festival se nesl v radostném duchu plném radosti z hudby, tance a tvoření. Za výtvarným průvodem se otáčely všechny hlavy v centru města. Učitelky ve výtvarné dílně vytvořily s dětmi desítky grafik a fotokoutek a malování na obličej byly také v obležení.

Děkujeme všem za úžasné odpoledne! A statutárnímu městu Opava za podporu.

Fotografie z vernisáže výstavy absolventů

Na výstavě absolventů výtvarného oboru ZUŠ Opava vystavují práce žáci, kteří dokončili I., nebo II. stupeň studia. Vernisáž proběhla v pátek 19. května za doprovodu zpěvaček ze třídy Zdenky Mervové. Všichni absolventi dostali malý dárek v podobě lahve na pití v designu Emy Schreierové ze třídy Markéty Jedličkové.

Více fotografií najdete na Facebooku.

Číst více

Program ZUŠ Open 2023

Největší událost školního roku se blíží! Open air festival ZUŠ Open Opava vypukne v pátek 26. května ve 14.00. Během čtyřhodinového programu se představí to nejlepší ze ZUŠ Opava. V průběhu odpoledne vystoupí žáci hudebního a tanečního oboru, zatímco výtvarný obor připravuje průvod a tvůrčí dílny pro veřejnost. Tradiční akce letos dostane nový kabát v podobě jiného rozmístění scén v centru města.

Zatímco minulé čtyři ročníky se soustředily do městských parků od Dvořákových sadů po Ptačí vrch, letos jsme vybrali nová místa, která nám umožní postavit větší hlavní scénu a také více otevřít školu, přesně v duchu názvu ZUŠ Open,“ říká ředitel Lukáš Poledna. „Hlavní scénu postavíme ve Smetanových sadech, za kostelem sv. Janů, druhá scéna otevře zahradu budovy na Nádražním okruhu a třetí koncertní prostor bude v historické výstavní budově Slezského zemského muzea.

Číst více