Pojďte na výtvarku!

ZUŠ Opava slaví – výtvarný obor 50. výročí, celá škola pak 100 let od založení. Při této příležitosti jsme připravili jedinečnou výstavu v Arkádách ve Dvořákových sadech Pojď na výtvarku!, která potrvá od 18. dubna do 2. června.

Pojďte prozkoumat, co se pod pojmem výtvarný obor ZUŠ skrývá. Co vše je možné se zde naučit a jak výuka v prostorách bývalého dominikánského kláštera na Solné ulici probíhá? Je to škola, nebo kroužek? Výstava v Arkádách má za úkol přiblížit myšlenková východiska pedagogů výtvarného oboru, jejich přístup k žákům a také náhled do tvorby nejmladších opavských výtvarníků.

Ve spolupráci s MÚZOU proběhne výstava i koncert

Sdružení základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje MÚZA pořádá ve spolupráci se ZUŠ Opava hned dvě akce ve čtvrtek 11. dubna. Nejdříve proběhne ve výstavní síni na Solné ulici v 16.30 vernisáž Výstavy žáků výtvarných oborů ZUŠ Moravskoslezského kraje. V 18.00 se pak v Minoritském klášteře uskuteční Koncert pedagogů Moravskoslezského kraje, který je součástí abonentní řady pro milovníky krásné hudby města Opavy.

Číst více

Vernisáž výstavy SŠPU

Střední škola průmyslová a umělecká Opava pořádá ve výstavní síni na Solné výstavu prací z workshopu Život ve městě. Téma Město v pohybu zpracovali účastníci různými způsoby – kresbou, sochou, designem, fotkou, papírem, textilem, dřevem, grafikou.

Vernisáž proběhla 28. února za hudebního doprovodu žáků Lenky Lebedové.

Pozvánka na výstavu SŠPU

Střední škola průmyslová a umělecká Opava vás srdečně zve na výstavu prací z workshopu Život ve městě. Vernisáž výstavy 28. 2. v 17 hodin v ZUŠ Opava, Solná 8.

Kresba, socha, design, fotka, papír, textil, dřevo, grafika.
Téma: Město v pohybu.

Vernisáž Ohlédnutí

V pátek 12. ledna jsme vernisáží zahájili výstavu Ohlédnutí. Vystaveny jsou grafiky, kresby a kombinované techniky žáků Aleny Zupkové, které jsou průřezem do jejího 25letého působení v ZUŠ Vladislava Vančury Háj ve Slezsku.