Svítící koule pro Minizoo

Lenka Lazarová se svými žáky připravila svítící koule pro akci Minizoo při svíčkách, kterou připravovalo Středisko volného času Opava. Akce se bohužel odložila na neurčito, ale zářící výtvory si můžete prohlédnout už teď.

Číst více

Matiné Nory Lubbadové

Okouzlující dvanáctiletá Nora Lubbadová vystoupila v poledne na festivalu Magický klavír v proměnách času. Poslechněte si její koncert a podívejte se, co dokáže talent, nadšení a velká píle.

Pokřtili jsme Akordeon v barvách

V pátek 26. listopadu jsme slavnostně pokřtili autorskou notovou publikaci Akordeon v barvách, kterou vydala naše ZUŠ ve spolupráci se SRPUŠ a díky podpoře statutárního města Opava a Moravskoslezského kraje. Skladby pro publikaci složil Martin Žurek a knihu ilustrovali žáci výtvarného oboru pod vedením Markéty Janečkové, Zuzany Tázlarové a Lenky Přibylové. Na vzniku publikace a přiloženého CD s nahrávkami se podílela celá řada dalších kolegů. Všem patří velký dík.

Číst více

Ohlédnutí za Magickým klavírem

IX. Magický klavír v proměnách času je za námi! Na festival dorazila téměř stovka dětí, které předvedli krásné klavírní výkony. Pobavili jsme se u nápaditým klavírních postaviček a kulturní program obohatilo polední matiné talentované Nory Lubbadové a večerní koncert dua Novotná–Michel.

Připomeňte si skvělou atmosféru fesivalu ve fotografické galerii…

Číst více

Vernisáž výstavy Na cestě

Ve středu 11. listopadu byla zahájena výstava prací žáků Lenky Lazarové a Anny Chevale. Výstava vznikla ve spolupráci s multižánrovým festivalem Na cestě studentů Slezské univerzity a měla tematicky zachytit právě název festivalu. Na obrazech dětí se proto objevuje téma cesty a putujících zvířat.

Číst více

Zpátky do školy

Žáci výtvarného oboru ze třídy Lenky Lazarové vytvořili po loňských distančních hodinách animované video o tom, jak se těší zpátky do školy a nyní se konečně dočká i online premiéry.

Stříbrné tanečnice

Dne 17. 10. se žáci tanečního oboru II. stupně Jana Jochimová a Anna Ryžová zúčastnili pod vedením paní učitelky Bilíkové mezinárodní soutěže DANCE OSTRAVA GRAND PRIX 2021, kde soutěžili v disciplíně CONTEMPORARY BALET a umístili se na stříbrném druhém místě. Gratulujeme!

Číst více