Vánoční koncert pro domovy pro seniory

Vánoční koncert ZUŠ Opava

V tomto adventním čase bývalo zvykem, že naši žáci navštěvovali s vánočním koncertním programem domovy pro seniory a další zařízení. Letos bohužel nejsou osobní setkání možná. Přesto jsme chtěli babičky a dědečky v domovech potěšit svým uměním.  

Připravili jsme proto nahrávku s cca hodinovým programem, na kterém se podílely více než tři desítky žáků především hudebního oboru.

Číst víceVánoční koncert pro domovy pro seniory

Výtvarný obor byl v televizi

Gabriela Westová pro TV NOE

Televize NOE odvysílala reportáž o tom, jak probíhala distanční výuka výtvarného oboru na naší ZUŠ. O tom, jaké nápady, úkoly a výzvy přinesla výuka na dálku žákům i učitelům se dozvíte ve videu, které s kolegyněmi připravila Aneta Silberová. Jako moderátorku pořadu Živě s NOE jistě poznáváte paní učitelku Gabrielu Westovou.

Číst víceVýtvarný obor byl v televizi

Projektové dny s výtvarkou

Ještě před přechodem na distanční výuku stihl výtvarný obor dva projektové dny, které se věnovaly portrétu (vedl Martin Lazar) a poetickým-punkevním zvířátkům ze dřeva (vedl Antonín Tázlar). Zároveň probíhalo náhradní vyučování pro studijní zaměření Příprava na umělecké školy – modelování hlavy podle sádrového modelu, kresba zátiší. Adepti architektury si vyzkoušeli zkoušky na nečisto v disciplínách kresba antické sochy a návrh prostoru s dvěma úběžníky – téma mikve. V kostele sv. Václava ještě proběhla performance na téma Znovuzrozrní.

Post Bellum – virtuální galerie

V březnu 2020 měla ve výstavní síni ZUŠ na Solné ul. proběhnout výstava Příběhy našich sousedů organizace Post Bellum ve spolupráci se spolkem MAS Opavsko. Žáci Zuzany Tázlarové zpracovali do tohoto projektu Paměti národa život Petra Rotrekla, kulturního dramaturga města Opavy. Prohlédněte si obrázky, které byly s láskou namalovány a nemohly být vystaveny z důvodu uzavření škol.

Číst vícePost Bellum – virtuální galerie

Výstava Slunečný den

Vernisáž výstavy Slunečný den

V pátek 25. září 2020 proběhla vernisáž Slunečného dne, výstavy obrazů volně inspirovaných skladbami pedagoga ZUŠ Opava Martina Žurka, které namalovali žáci a studenti výtvarného oboru, spolu s ukázkami a výstupy distančního vyučování Umělecké kuchařky – souboru edukačních videí s výtvarnou tematikou, které vymyslely a realizovaly v době uzavření škol učitelky výtvarného oboru Markéta Janečková, Zuzana Tázlarová a Lenka Přibylová.

Číst víceVýstava Slunečný den