Silné ženy zahájily Bezručovu Opavu

Žáci výtvarného oboru (učitelek Lenky Lazarové, Markéty Janečkové a Zuzany Tázlarové) se představili na slavnostním zahájení festivalu Bezručova Opava ve čtvrtek 2. září v kostele sv. Václava. Žáci a především žákyně vystoupili se projektem Silné ženy. V rámci zahájení se diváci seznámili se zajímavými ženami, nositelkami silných poselství, z historie i nedávné minulosti. Vystoupení vyvrcholilo monologem Milady Horákové.

Číst víceSilné ženy zahájily Bezručovu Opavu

Vzpomínky na výtvarné léto

Výtvarný obor v létě doháněl společné zážitky celou řadou workshopů a plenérů. Děti si vyzkoušely pletení košíků, výrobu zvířátek ze dřeva, práci s hlínou, sítotisk, voskovou batiku, keramiku, linorityt a další techniky.

Pěvecký tábor

Zpívání nás baví. Tak se jmenoval příměstský pěvecký tábor plný zpívání, tvoření a výletů, který pro žáky připravily Barbora Grygerová, Michaela Ripková a Martina Davidová. Společně strávený týden vyvrcholil závěrečným koncertem.

Závěrečný koncert

Číst vícePěvecký tábor

Ohlédnutí za tvořením Na vlnách

„Na vlnách“ jsme se nechali unášet s výtvarnicemi Aničkou Chevale a Anetou Silberovou na stejnojmenném třídenním workshopu NA VLNÁCH 7. – 9. července. Děti si vyzkoušely batiku na trička, jednoduché maňásky z kašírky, vyrobily nezbytně nutné kulisy a rekvizity a na konec se strhla bitva o poklad v podobě krátké etudy. Byly to opravdu nabité tři dny a námořníci i piráti si zaslouží řád zlaté plachty!

Číst víceOhlédnutí za tvořením Na vlnách

Výtvarníci ZUŠ oživují město

Žáci výtvarného oboru žili už od zimy projektem VZOM – Výtvarníci ZUŠ oživují město. V rámci výuky vzniklo několik autorským uměleckých návrhů, které žáci dotáhli až k samotné realizaci. Během týdne Letní školy architektury se jim díky maximálnímu nasazení podařilo své návrhy realizovat.

Velké díky patří všem zúčastněným žákům, ale také pedagogům Michalovi Polášovi, Zuzaně Tázlarové, Markétě Janečkové, spolku Za Opavu, architektce Petře Krejčí, truhláři Filipovi Hlubkovi a dalším, kteří přiložili ruku k dílu.

Foto: Petra Krejčí, Kateřina Skalíková, Barbora Macháčková

Číst víceVýtvarníci ZUŠ oživují město