Výtvarnice se zúčastnily Kreslíře roku

Adéla Planková, Magdaléna Halfarová, Nela Hajdíková a Adéla Baierová – žákyně výtvarného oboru ze třídy Markéty Janečkové, Lenky Lazarové a Anny Chevale, se ve čtvrtek zúčastnily výtvarné soutěže Kreslíř roku. Soutěž pořádala SUŠ Ostrava v galerii Plato. Soutěžící se mohli přihlásit do dvou disciplín: malba zátiší nebo kresba portrétu podle modelu. Studentky si mohly vyzkoušet, jaké to je, pracovat jinde než ve třídě a na čas – takové zkoušky na nečisto. A to všechno v přátelské a tvůrčí atmosféře. Velký dík patří organizátorům.

Více fotografií najdete na Facebooku.

Vernisáž Kreslím, kreslíš, kreslíme

V budově výtvarného oboru na Solné ulici vystavuje SŠPU Opava práce ze soutěže Kreslím, kreslíš, kreslíme, kterou otevřela vernisáž 1. listopadu 2022 za hudebního doprovodu zpěváků ze třídy Zuzany Vávrové.

Pěvecké vystoupení v centru Elim

Nízkoprahové centrum Elim slaví 20. výročí a ZUŠ Opava s radostí přispěla do programu oslav. Pěvecké vystoupení připravila na 13. a 14. října Zdenka Mervová se svými žáky.

Úspěch výtvarnic v soutěži Múzy Ilji Hurníka 2022

Žákyně Anny Chevale uspěly ve výtvarné části soutěže Múzy Ilji Hurníka 202, kterou vyhlašuje sdržení Múza MSK.

Magda Halfarová a Mia Pacigovičová získaly Zlaté pásmo a Júlie Bubeníková získala Bronzové pásmo. Gratulujeme!

ZUŠ Open je letos podruhé za námi

Druhá část letošního ročníku ZUŠ Open nabídla v pátek 30. září komorní koncert v kostele sv. Janů a výstavu velkoformátových tisků kreseb žáků výtvarného oboru Na plotě.

Děkujeme všem vystupujícím, pedagogům a návštěvníkům za účast a statutárnímu městu Opava za podporu. Více fotografií najdete na Facebooku.

Veselý výtvarný večer

V rámci festivalu Bezručova Opava proběhl Veselý večer s uměleckými kuchařkami, který připravily Markéta Janečková, Zuzana Tázlarová a Lenka Lazarová. Pořad připomněl originální výuková videa výtvarného oboru z doby distančního vzdělávání. Do programu se zapojili i diváci výtvarnými aktivitami (otisky na plátno, světelný happening) a kvízy, hudebně jej doprovodili Milan Kratochvíl a Antonín Tázlar.

Výstava Na plotě

Zveme vás na výstavu Na plotě, která bude součástí ZUŠ Open 2022 vol. 2.

Výstava je sestavena z reprodukcí kreseb, které vznikly loni v září, když jsme se s žáky zapojili alespoň malým dílem do záchrany kostela sv. Janů tak, že jsme navštěvovali kostel, načítali jeho atmosféru, prozkoumávali jeho zákoutí, a tato místa a zážitky se snažili zachytit na místě médiem kresby a věřili, že případná výstava těchto našich obrazů vzbudí zájem mezi veřejností o tuto jedinečnou opavskou památku. Tyto kresby byly v kostele vystaveny loni v září v rámci ZUŠ Open Colours of ZUŠ III, některé z nich si veřejnost odnesla oproti finančnímu příspěvku na opravu kostela. Projekt navazuje na dřívější spolupráci naší školy se Spolkem za Opavu a účastnili se ho žáci a studenti výtvarného oboru pedagogů Markéty Janečkové, Zuzany Tázlarové a Michala Poláše. 

Vernisáž výstavy se koná 30. září ve 14 hodin. Výstava potrvá celý říjen na plotě u kostela sv. Janů.

Dechový orchestr na oslavě výročí promenádních koncertů

Dechový orchestr ZUŠ Opava na začátku září vystoupil na koncertu k 50. výročí promenádních koncertů. Při té příležitosti byl oceněn Cenou primátora města Opavy i Jindřich Czerný, který stál za zrodem prvních dechových orchestrů na ZUŠ Opava a například v roce 1966 s Orchestrem taneční hudby získal první místo v celostátním kole soutěže ZUŠ.