Projektové dny s výtvarkou

Ještě před přechodem na distanční výuku stihl výtvarný obor dva projektové dny, které se věnovaly portrétu (vedl Martin Lazar) a poetickým-punkevním zvířátkům ze dřeva (vedl Antonín Tázlar). Zároveň probíhalo náhradní vyučování pro studijní zaměření Příprava na umělecké školy – modelování hlavy podle sádrového modelu, kresba zátiší. Adepti architektury si vyzkoušeli zkoušky na nečisto v disciplínách kresba antické sochy a návrh prostoru s dvěma úběžníky – téma mikve. V kostele sv. Václava ještě proběhla performance na téma Znovuzrozrní.

Post Bellum – virtuální galerie

V březnu 2020 měla ve výstavní síni ZUŠ na Solné ul. proběhnout výstava Příběhy našich sousedů organizace Post Bellum ve spolupráci se spolkem MAS Opavsko. Žáci Zuzany Tázlarové zpracovali do tohoto projektu Paměti národa život Petra Rotrekla, kulturního dramaturga města Opavy. Prohlédněte si obrázky, které byly s láskou namalovány a nemohly být vystaveny z důvodu uzavření škol.

Číst vícePost Bellum – virtuální galerie

Výstava Slunečný den

Vernisáž výstavy Slunečný den

V pátek 25. září 2020 proběhla vernisáž Slunečného dne, výstavy obrazů volně inspirovaných skladbami pedagoga ZUŠ Opava Martina Žurka, které namalovali žáci a studenti výtvarného oboru, spolu s ukázkami a výstupy distančního vyučování Umělecké kuchařky – souboru edukačních videí s výtvarnou tematikou, které vymyslely a realizovaly v době uzavření škol učitelky výtvarného oboru Markéta Janečková, Zuzana Tázlarová a Lenka Přibylová.

Číst víceVýstava Slunečný den

Upcyklované umění v parku

ZUŠ Open se sice přesunulo na jaro 2021, ale spřátelené akce – představení Příběh jednoho trička a dobročinný Fashion-cafe-music BAZAR se uskutečnily v původním termínu 25.-26. září. Paní učitelky Markéta Janečková a Zuzana Tázlarová připravily doprovodnou výtvarnou instalaci, která měla upozornit na nadměrnou produkci a spotřebu textilu formou upcyklovaného umění.

Číst víceUpcyklované umění v parku

Projektový akordeonový den

Dne 6. 3. 2020 probíhal na ZUŠ Opava projektový den, věnovaný hře na akordeon. Pozvání přijala Mgr. Anežka Gebauerová, která formou lektorských hodin s dětmi pracovala na konkrétních technických a artikulačních problémech, s nimiž se žáci ve skladbách setkávají. Do projektu bylo zapojeno celkem 10 žáků. Na závěr byl uspořádán koncert, na němž se představili nejen žáci, ale i samotná lektorka. Akce vznikla za podpory Šablony II.

Číst víceProjektový akordeonový den

Předvánoční koncert – Mraveneček

V pondělí 16. 12. 2019 přinesli žáci ZUŠ Opava kousek předvánoční atmosféry i do opavské charity Mraveneček. Žáci, za klavírního doprovodu p. uč. Hany Zechové a p uč. Jany Warišové, zahráli a zazpívali převážně vánoční skladby. Na závěr koncertu nechybělo ani společné zpívání s posluchači koncertu ze stacionáře.

Před-Vánočky – předávání cen

Ve čtvrtek 19. 12. 2019 se ve výstavní síni ZUŠ Opava na Solné ulici uskutečnilo slavnostní předávání cen z mezinárodní dětské výtvarné soutěže “ZAWSZE ZIELONO ZAWSZE NIEBIESKO” Toruň 2019. Tři zlaté medaile pro Evu Böhmovou, Kateřinu Wiesnerovou (paní učitelka Lenka Sýkorová) a Kláru Vilímcovou (paní učitelka Zdeňka Pavlíčková) předal spolu s čestnými uznáními ředitel školy Lukáš Poledna.

Číst vícePřed-Vánočky – předávání cen