Historie ZUŠ Opava – 13. díl

Dechový orchestr pod vedením Bohuslava Poledny reprezentoval ZUŠ Opava na desítkách koncertů a zájezdů nejen doma, ale po celé Evropě!

Podívejte se na výběr z archivů a vydejte se na cesty do Řecka, Dánska, Norska nebo na Island, podívejte se na ukázky z koncertů v Opavě a ve Slezském divadle nebo na televizní dokumenty, včetně pořadu …a tuhle znáte?

Historie ZUŠ Opava – 12. díl

Mažoretky manželů Asmusových byly ozdobou koncertů dechového orchestru, podívejte se na archivní ukázky z jejich vystoupení v Opavě i zahraničí…

Soubor mažoretek byl vznikl v roce 1993. Založili a vedli jej manželé Jana a Petr Asmusovi, kteří vyučovali na tanečním oboru. Mažoretky se postupně rozrostly z jednoho souboru na několik skupin různých věkových kategorií. Soubory doprovázely koncerty Dechového orchestru, ale vystupovaly také na dalších akcích a soutěžích, ve kterých získaly několik ocenění.

Historie ZUŠ Opava – 11. díl

Mezi pedagogy, kteří v opavské ZUŠ zanechali nesmazatelnou stopu patří Naďa Hanousková. Učitelka hry na housle a především dirigentka Dětského komorního orchestru a Opavského studentského orchestru, se kterými získala četná ocenění v Čechách i zahraničí a procestovala velkou část Evropy.

Podívejte se na sestřih z archivů, které vás zavedou na cesty po Belgii, Lotyšsku nebo Itálii. Uvidíte vystoupení na slavnostních koncertech vítězů soutěže Concerto Bohemia, reportáže České televize a ukázky z koncertů v Opavě i jinde.

Historie ZUŠ Opava – 9. díl

Jednou z nejúspěšnějších a nejzcestovalejších součástí ZUŠ byly v minulosti pěvecké sbory, ať už dříve založený Červený květ nebo později Jeřabinka. Prošly jimi stovky žáků, ve kterých zpěv ve sboru, vystupování na koncertech a četné zájezdy zanechaly hluboké stopy.

Podívejte se s námi na výběr z historie dětského pěveckého studia Jeřabinka pod vedením Jaromíra Lokaje. Z archivních VHS jsme vybrali ukázky z koncertů, ze zájezdu do USA a také pořad České televize Bez limitu.