Z archivů… akordeonové orchestry

V sobotu 24. února se můžete potkat s akordeonovými orchestry, které psaly historii. Jarmila Prusková i Hana Nosková se zapsaly do kronik zlatým písmem svými četnými úspěchy na soutěžích krajské, celostátní i evropské úrovně. Procestovaly kus Evropy a opavské publikum si je pamatuje z mnoha koncertů v Minoritu nebo na festivalech Bezručova Opava.

Abychom vás naladili, připravili jsme krátkou ukázku z archivu školy. Podívejte se třeba na atmosféru koncertů v Opavě nebo na pražském Evropském festivalu.

Koncert akordeonových orchestrů je za dveřmi

Slavíme 100! Už za týden budeme slavit s akordeonovými orchestry. Přijďte na neopakovatelný koncert orchestrů RYTMUS Jarmily Pruskové, ANDANTE Hany Noskové a CANTABILE Martina Žurka. Těšíme se na vás v sobotu 24. února v 17 hodin v Minoritu. Vstupenky budou v prodeji na místě!

A kdo bude vystupovat?

RYTMUS, který založila Jarmila Prusková v roce 1981, který 8x zvítězil v ústředním kole soutěží ZUŠ a který byl součástí světového rekordu hry na akordeon v německém Regenu.

ANDANTE, který založila Hana Nosková v roce 2011, který se zaměřoval na rockovou, popovou a filmovou hudbu, který vítězil v krajských i celostátních soutěžích a který na Evropském festivalu v Praze 2019 získal Zlaté pásmo.

CANTABILE, které funguje teprve dva roky, ale už získalo 2. místo v krajském kole soutěže ZUŠ, které reprezentuje na festivalech a koncertech a které má ještě všechno před sebou!

Přijďte je podpořit!

Klavír pro Opavu

Další jedinečnou událostí ke 100. výročí ZUŠ Opava bude koncert Elišky Novotné a Lukáše Michela, kteří čtyřručně zahrají kompletní cyklus Má vlast Bedřicha Smetany. Při této příležitosti bude také pokřtěno klavírní křídlo Petrof I, které je dárkem školy svým žákům i Opavě, která letos slaví 800 let.

Základní umělecká škola Opava se rozhodla získat pro Opavu prvotřídní koncertní klavírní křídlo, které by bylo určeno pro koncerty předplatitelů města Opavy, akce a žáky ZUŠ Opava, mezinárodní soutěž Beethovenův Hradec a pro další významné koncerty. Po dvouletém snažení se to konečně díky partnerství s městem Opava a Moravskoslezským krajem podařilo a za 1.400.000 Kč byl zakoupen krásný klavír Petrof I, který byl určen k zapůjčení pro nejprestižnější festivaly a soutěže (Smetanova Litomyšl, Beethovenův Hradec apod.).

Číst více

Koncert akordeonových orchestrů

Srdečně vás zveme na další koncert v rámci 100. výročí otevření školy. Tentokrát se představí akordeonové orchestry, které v současnosti i minulosti získaly četná ocenění a svým populárním repertoárem velkou oblibu mezi posluchači.

Na koncertu 24. února v 17.00 v sále Minoritů se představí současný orchestr Cantabile pod vedením Martina Žurka a orchestry složené z absolventů – bývalý orchestr Rytmus Jarmily Pruskové a Andante s hosty z Popcornu a Songu Hany Noskové. Přijďte si užít jedinečný koncert v rytmu popu, rocku i swingu. 

Vstupenky budou v prodeji na místě. Vstupné 150,-/50,- (děti do 15 let), děti do 6 let zdarma.