Ohlédnutí za ZUŠ Open 2024

Letošní ZUŠ Open Opava mělo krásnou atmosféru, i když se chvílemi nad scénami spustil déšť. Připomeňte si, jak festival toho nejlepšího ze ZUŠ vypadal, kde se všude hrálo a koho jste mezi stovkami vystupujících žáků a učitelů mohli vidět.

Záznam Koncertu pěveckých sborů

Koncerty pěveckých sborů ZUŠ Opava ke 100. výročí školy se konaly 7. června 2024 v koncertním sále Minoritského kláštera. Vystoupily pěvecké sbory Piškotky, Věnečky a Figaro vedené Barborou Grygerovou a Markétou Polednovou a bývalý pěvecký sbor Jeřabinka vedený Jaromírem Lokajem a Janou Lokajovou.

Výtvarný happening ke stovce

ZUŠ Opava slaví 100 let! Výtvarný obor pro školu připravil místo dortu se svíčkami výtvarný happening v rámci festivalu ZUŠ Open. Za doprovodu bubeníků Ivo Samiece vytvořili živý obraz, který z dronu nasnímala a následné video vytvořila Markéta Janečková.

Happening se konal v pátek 31. května 2024.

Fotografie z koncertu pěveckých sborů

V pátek 7. června se v rámci oslav 100 let školy konaly v Minoritu dva krásné koncerty pěveckých sborů ZUŠ Opava. První koncert patřil třem sborům vedeným Barborou Grygerovou s Markétou Polednovou – Piškotkům, Věnečkům a Figaru. Večerní koncert na programu vystřídal nejmenší Piškotky za slavný pěvecký sbor Jeřabinka Jaromíra Lokaje, který se po letech sešel ke společnému vystoupení.