Dnu proti tabáku se zúčastnili i naši žáci

Hned tři obory se zapojily do akce pořádané 31. května Slezskou nemocnicí v Opavě Den proti tabáku. Tanečnice akci zahájily ve Dvořákových sadech, odkud se průvod v čele s bubenickým orchestrem vydal napříč městem. Za bubeníky následovali žáci Střední školy průmyslové a umělecké s nadživotní loutkou kostlivce a transparenty proti kouření a žáci Střední zdravotnické školy. Celá akce byla zakončena před ředitelstvím Slezské nemocnice, kde vystoupili s tématickou scénou žáci literárně-dramatického oboru ze třídy Daniela Volného.

Reportáž TV Polar

Na ZUŠ Open vystoupily stovky žáků

Letošní opavská verze celostátního festivalu ZUŠ Open je za námi! Na šestset žáků se vystřídalo na třech scénách a v průvodu masek s bubenickým orchestrem. Ve Smetanových sadech vyrostla velká scéna pro orchestry, soubory, sbory a tanečnice. Na zahradě ZUŠ se vystřídali žáci smyčcového oddělení se všemi soubory a orchestry a zpěváci se sóly i duety. Ve Slezském zemském muzeu vystoupili sólisté a komorní soubory a vytvořili zde krásnou atmosféru.

Celý festival se nesl v radostném duchu plném radosti z hudby, tance a tvoření. Za výtvarným průvodem se otáčely všechny hlavy v centru města. Učitelky ve výtvarné dílně vytvořily s dětmi desítky grafik a fotokoutek a malování na obličej byly také v obležení.

Děkujeme všem za úžasné odpoledne! A statutárnímu městu Opava za podporu.

Taneční představení v divadle

Taneční oddělení srdečně zve na svá představení ve Slezském divdadle Opava. V 16.00 se žáci představí s taneční pohádkou Cibuláček a v 19.00 čeká absolventy a jejich spolužáky z vyšších ročníků závěrečné a absolvenské představení.

Program ZUŠ Open 2023

Největší událost školního roku se blíží! Open air festival ZUŠ Open Opava vypukne v pátek 26. května ve 14.00. Během čtyřhodinového programu se představí to nejlepší ze ZUŠ Opava. V průběhu odpoledne vystoupí žáci hudebního a tanečního oboru, zatímco výtvarný obor připravuje průvod a tvůrčí dílny pro veřejnost. Tradiční akce letos dostane nový kabát v podobě jiného rozmístění scén v centru města.

Zatímco minulé čtyři ročníky se soustředily do městských parků od Dvořákových sadů po Ptačí vrch, letos jsme vybrali nová místa, která nám umožní postavit větší hlavní scénu a také více otevřít školu, přesně v duchu názvu ZUŠ Open,“ říká ředitel Lukáš Poledna. „Hlavní scénu postavíme ve Smetanových sadech, za kostelem sv. Janů, druhá scéna otevře zahradu budovy na Nádražním okruhu a třetí koncertní prostor bude v historické výstavní budově Slezského zemského muzea.

Číst více