Jak jsme vybarvili Opavu

Colours of ZUŠ III jsou za námi, ale my stále žijeme všemi barvami, které naši žáci a učitelé na festivalu rozehráli. A věříme, že vy také. Přinášíme proto ještě náš sestřih z toho nejlepšího, co se podařilo za poslední školní rok nacvičit a nazkoušet.

Děkujeme všem, kteří se zapojili, a dvojnásob těm, kteří zůstali mimo záběry.

Colours of ZUŠ III v obrazech

Třetí ročník open air přehlídky Colours of ZUŠ je za námi. V pátek 1. října se na čtyřech scénách představily všechny čtyři obory – hudební, výtvarný, divadelní a taneční. Desítky žáků a učitelů předvedli to nejlepší, co se za poslední rok naučili. Diváci, rodiče i náhodní kolemjdoucí si mohli užít koncerty, výstavu, taneční vystoupení, scénické čtení, divadelní improvizaci i výtvarné workshopy. Program probíhal ve Dvořákových sadech, před Obecním domem, na Ptačím vrchu a v kostele sv. Janů. V rámci doprovodného programu vystoupily kapely Jarem být a BraAgas. Na Slezance byla zavěšena výstava velkoformátových pláten, ve Slezance se v rámci Dnů architektury představil projekt Výtvarníci ZUŠ oživují město.

A to vše s podporou statutárního města Opava a pod záštitou Bezručovy Opavy a ZUŠ Open.

Číst více

Taneční Vánoce

Dne 13.12. 2019 se v kině Mír v Opavě uskutečnilo taneční představení Taneční Vánoce. Pod vedením paní učitelek tanečního oboru Lucie Bilíkové, Hany Pinkowské a Marie Köllnerové. Děkujeme za krásný zážitek.

Číst více