Závěrečná divadelní představení

Literárně-dramatické oddělení připravuje osm závěrečných představení svých žáků, které proběhnou v Loutkovém divadle v Opavě.

25. května v 17.00 Stíny nad stanem (1. alternace) – žáci J. Stránského
Mini-horor o tom, co by se nemělo na letním táboře stát.

2. června v 16.30 Malý princ (Antoine de Saint Exupery) upravil: D. Volný – žáci D. Volného
Známý příběh o tom, že správně vidíme jen srdcem. Hrají: Čechová Markéta, Fládrová Nella, Formánková Karolína, Hasilová Magdaléna, Chalupová Aneta, Komárková Viktorie, Lachová Nina, Macolová Sarah Lia, Mičková Viktorie

3. června v 16.00 Závěrečné absolventské představení Nevina – žáci D. Volného
Hru napsali a hrají v ní: Černoch Robin, Jiskrová Michaela, Kaštovská Adéla, Klapetková Michaela, Mertová Natálie, Nešutová Kateřina, Podešvová Eliška.

6. června v 16.00 Převrácená dovolená – žáci J. Stránského
Komedie o tom, jak se může zvrtnout jedna nevinná vyjížďka na lodi.

7. června v 17.00 Výlet za všechny prachy – žáci J. Stránského
Hurá na dovolenou, čili co se může stát, když se letí do New Yorku.

9. června v 16.30 Študáci a kantoři (Jaroslav Žák) – žáci J. Stránského
Adaptace známé humoristické knihy o člověku školním.

14. června v 18.00 Stíny nad stanem (2. alternace) – žáci J. Stránského
Mini-horor o tom, co by se nemělo na letním táboře stát.

16. června v 16.30 Mauglí – Kniha džunglí (Rudyard Kipling) upravila: Eva Vanderová – žáci D. Volného
„Ty i já jsme jedné krve“ Hrají: Dvořáková Dorothea, Grossmanová Dominika, Heinzová Anna, Jüstelová Vendula, Kantorová Elen, Neuvirt Jakub, Neuvirt Matěj, Papež Tobiáš, Racko David, Racko Gita

Jak jsme vybarvili Opavu

Colours of ZUŠ III jsou za námi, ale my stále žijeme všemi barvami, které naši žáci a učitelé na festivalu rozehráli. A věříme, že vy také. Přinášíme proto ještě náš sestřih z toho nejlepšího, co se podařilo za poslední školní rok nacvičit a nazkoušet.

Děkujeme všem, kteří se zapojili, a dvojnásob těm, kteří zůstali mimo záběry.

Colours of ZUŠ III v obrazech

výtvarný worskhop colours of zuš III

Třetí ročník open air přehlídky Colours of ZUŠ je za námi. V pátek 1. října se na čtyřech scénách představily všechny čtyři obory – hudební, výtvarný, divadelní a taneční. Desítky žáků a učitelů předvedli to nejlepší, co se za poslední rok naučili. Diváci, rodiče i náhodní kolemjdoucí si mohli užít koncerty, výstavu, taneční vystoupení, scénické čtení, divadelní improvizaci i výtvarné workshopy. Program probíhal ve Dvořákových sadech, před Obecním domem, na Ptačím vrchu a v kostele sv. Janů. V rámci doprovodného programu vystoupily kapely Jarem být a BraAgas. Na Slezance byla zavěšena výstava velkoformátových pláten, ve Slezance se v rámci Dnů architektury představil projekt Výtvarníci ZUŠ oživují město.

A to vše s podporou statutárního města Opava a pod záštitou Bezručovy Opavy a ZUŠ Open.

Číst více

Pohádka o vlčích Vánocích, Stylistická cvičení

Pohádka o vlčích vánocích? Rádi byste ji viděli? Žáci literárně dramatického oboru naší školy pod vedením pana učitele Jakuba Stránského ji nastudovali pro veřejnost a můžete ji shlédnout na Vánočních trzích v neděli 22.12. v 10 hodin na Dolním náměstí. Stejně tak v tento den uvidíte z R. Quenau Stylistická cvičení. Na fotografiích jsou zachyceny okamžiky z výuky a přípravy obou představení.

Číst více