Jak jsme vybarvili Opavu

Colours of ZUŠ III jsou za námi, ale my stále žijeme všemi barvami, které naši žáci a učitelé na festivalu rozehráli. A věříme, že vy také. Přinášíme proto ještě náš sestřih z toho nejlepšího, co se podařilo za poslední školní rok nacvičit a nazkoušet.

Děkujeme všem, kteří se zapojili, a dvojnásob těm, kteří zůstali mimo záběry.

Colours of ZUŠ III v obrazech

Třetí ročník open air přehlídky Colours of ZUŠ je za námi. V pátek 1. října se na čtyřech scénách představily všechny čtyři obory – hudební, výtvarný, divadelní a taneční. Desítky žáků a učitelů předvedli to nejlepší, co se za poslední rok naučili. Diváci, rodiče i náhodní kolemjdoucí si mohli užít koncerty, výstavu, taneční vystoupení, scénické čtení, divadelní improvizaci i výtvarné workshopy. Program probíhal ve Dvořákových sadech, před Obecním domem, na Ptačím vrchu a v kostele sv. Janů. V rámci doprovodného programu vystoupily kapely Jarem být a BraAgas. Na Slezance byla zavěšena výstava velkoformátových pláten, ve Slezance se v rámci Dnů architektury představil projekt Výtvarníci ZUŠ oživují město.

A to vše s podporou statutárního města Opava a pod záštitou Bezručovy Opavy a ZUŠ Open.

Číst více

Pohádka o vlčích Vánocích, Stylistická cvičení

Pohádka o vlčích vánocích? Rádi byste ji viděli? Žáci literárně dramatického oboru naší školy pod vedením pana učitele Jakuba Stránského ji nastudovali pro veřejnost a můžete ji shlédnout na Vánočních trzích v neděli 22.12. v 10 hodin na Dolním náměstí. Stejně tak v tento den uvidíte z R. Quenau Stylistická cvičení. Na fotografiích jsou zachyceny okamžiky z výuky a přípravy obou představení.

Číst více

Divadelní představení LDO 2019

Všechno co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole. 25. 6. 2019 v 18 hodin v Loutkovém divadle v Opavě proběhlo krásné absolventské představení žáků pana učitele Daniela Volného. Všem absolventům moc gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchů.

Číst více