Vyhlášení soutěže Be on the screen

V pátek 2. června se studenti výtvarného oboru s paní učitelkou Markétou Janečkovou zúčastnili v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci slavnostního předávání ocenění virtuální přehlídky digitální tvorby mládeže Be_on the Screen. Z bohatého a pestrého celodenního programu si vybrali workshop kreslené animace, kde vytvořili kreslené gify. Diplomy za projekty Proměny pod vedením Markéty Janečkové a Portréty pod vedením Pavlíny Janíkové pak převzali na vernisáži přehlídky ve filmovém sále Uměleckého centra.

Úspěch v soutěži černobílé fotografie

Výtvarný obor hlasí další úspěch. Ve fotografické soutěži Černobílé valéry O cenu Jaroslava Němce uspěli žáci Markéty Jedličkové:

  • Amálie Šamárková – 1. místo
  • Rut Kavecká – 2. místo

Další žáci pak byli ještě zařazeni mezi vystavující v SVČ Rýmařov:

  • Rut Kavecká (učí M. Jedličková)
  • Matěj Padrta (učí M. Janečková)
  • Viktorie Rinková (učí A. Chevale)

Všem gratulujeme!

Ocenění z Lidic a Be on the Screen

Výtvarný obor získal další ocenění! Eliška Růžičková ze třídy Anny Chevale získala čestné uznání na 51. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstvy Lidice 2023, které bylo letos zaměřeno na téma „TANEC“ a ve které se sešlo 16 416 prací od dětí z 83 zemí světa.

Eliška Růžičková, 12 let

Ocenění získaly také učitelky Pavlína Janíková a Markéta Janečková na virtuální přehlídce Be on the Screen, kterou organizuje Univerzita Palackého v Olomouci. Pavlína Janíková byla oceněna za soubory, ve kterých žáci pracovali se světlem a fotografií. Markéta Janečková uspěla se souborem animací Proměny.