Sbor zpíval v projektu Ivy Bittové

Náš dětský sbor Věnečky nezahálel ani o prázdninách. Vybraná část dětí cestovala spolu s učitelkami Barborou Grygerovou a Markétou Polednovou do Liptovského Mikuláše na Slovensku, aby se zúčastnila projektu Ej gody nám nastaly. Koledy – Kolendy s Ivou Bittovou. Týdenní intenzivní práce, kdy děti zpívaly každý den šest hodin vyvrcholila natočením vánočního CD a závěrečným koncertem, který natáčela slovenská televize.

Projektu se zúčastnily tři sbory ze Slovenska, Polska a náš sbor z Česka. V hlavní roli byly koledy. Z každého národa ty méně známé. Naše děti nastudovaly 8 koled ve slezském nářečí, což bylo pro všechny obohacující hlavně co se týká správné výslovnosti. Iva Bittová s dětmi i pedagogy po celý týden intenzivně pracovala a inspirovala je svými hudebními nápady.

Po těžké práci přišla na řadu i zábava, jak můžete vidět na přiložených fotkách a videích.

Iva Bittová přislíbila účast na společném koncertě v lednu, kdy s dětmi pokřtí nahrané CD a dané skladby společně předvedou. Dalším hostem bude i sbor Vážky ze Slovenska, tak věříme, že se máte na co těšit! Uslyšíme se 15. a 16. ledna v prostorách Minoritského kláštera.