Zůstaneš mi v srdci na věky

Až půjdete do Slezské divadlo Opava, podívejte se i na výstavu Zůstaneš mi v srdci na věky.

Výstava kolekce linorytů z roku 2014 žáků a studentů Markéty Janečkové je inspirovaná příběhy a podobami našich předků.

Trvání výstavy: 19. 1. – 16. 3. 2023

Historie, kterou nepřepíšete. Vaši předkové – rodiče, prarodiče, praprarodiče, nebo tety, strýcové a všichni další příbuzní jsou zapsáni ve vaší tváři, vašich gestech, vašem životě.

Markéta Janečková se se svými žáky pokusila prozkoumat příběhy a podobu vlastních předků. Žáci tak měli příležitost ponořit se do rodinné historie, dozvědět se něco o tom, jak jejich prarodiče, nebo rodiče žili před mnoha lety. V rodinných albech nalezli nejen fotografie, ale také neobvyklé příběhy a možná i odkryli rodinná tajemství. To vše dohromady jim bylo inspirací pro vlastní práci, která dala vzniknout kolekci unikátních linorytů.