Každý může být chvíli anděl v arkádách

V pátek 5. května začíná výstava andělských křídel inspirovaných americkou umělkyní Colette Miller, která svými malbami křídel chtěla upozornit na to, že se začíná vytrácet laskavost v mezilidských vztazích a připomenout, že jsme andělé na zemi. Malby, které vytvořili žáci ze třídy Lenky Lazarové, si můžete prohlédnout a „vyzkoušet“ v arkádách od 5. do 31. května 2023.

Máme štěstí. Výtvarný obor naší ZUŠ sídlí v bývalém dominikánském klášteře. Na třídy tak bezprostředně navazuje nejen Dům umění, ale i kostel sv. Václava. Můžeme se pohybovat a tvořit blízko místům, kde žili a tvořili mniši. A právě genius loci těchto prostor nás přivedl k andělské tématice.

Bylo by krásné mít pomáhajícícho anděla stále na dosah, ale co kdyby byli andělé ještě blíž? Cestu nám ukázala americká umělkyně Colette Miller. Někdo se v dlouhé koloně aut při čekání vzteká, Colette Miller, však díky ní vymyslela, jak upozornit na to, že se začala vytrácet v mezilidských vztazích laskavost, a jak připomenout, že vlastně my jsme andělé na zemi. Svými malbami křídel v lidském měřítku oživila nejprve příznačně ulice Los Angeles, ale postupně se její Global Angel Wings Project rozšířil do celého světa (Keňa, Austrálie, Anglie, Japonsko, Francie, Kuba, Dubaj atd…)

Protože se však České republice Colettina křídla zatím vyhýbala, rozhodli jsme se s dětmi z výtvarného oboru ZUŠ Opava její myšlenku v Opavě uskutečnit sami. Velkoformátová křídla malovaná dětmi tak umožní každému, kdo si před ně stoupne, stát se alespoň na chvíli andělem.

Přestože se může zdát, že daleko je nebe, lze jej objevit velmi blízko – uvnitř sebe.

Naše proměny v anděly lze sledovat zde: https://www.instagram.com/kazdymuzebytchviliandel