Mikulášské vystoupení v Bredě

Nedělní odpoledne 5. prosince bude v obchodním centru Breda & Weinstein patřit Mikulášské nadílce s čerty a anděly. Vedle různých aktivit pro děti (od malování na obličej přes pohádky po tvůrčí dílny) vystoupí i naši žáci hudebního oboru. Půlhodinový koncert začne ve 14.30 a bude patřit hře na klávesy, flétny, žestě, akordeony a také zpěvu.

Koncert doplní menší výstava prací žáků výtvarného oboru s vánoční tematikou. Ke zhlédnutí budou práce žáků Markéty Janečkové – Zimní královna a mozaiky s tématem Betlémské světlo žáků Pavlíny Janíkové.

Více na: https://www.ocbreda.cz/advent-v-brede/a-11324/

Slavnostní křest notové publikace

V pátek 26. listopadu v 17 hodin pokřtí Martin Žurek s Hanou Noskovou notovou publikaci Akordeon v barvách. Na slavnostním koncertu ve společenském sále ve Dvořákových sadech zazní skladby z publikace v podání žáků ZUŠ Opava, Janáčkovy konzervatoře Ostrava, Romana Kully a Martina Žurka.

Číst více

Koncert Jana Jiraského

Srdečně zveme na koncert pořádaný Petrem Hanouskem. Již v neděli 14. listopadu v 18 hod. v KD Na Rybníčku, se můžete těšit na krásný klavírní zážitek – koncert Jana Jiraského – Na klávesách od baroka po dnešek.

Na programu pedagoga JAMU, vícenásobného laureáta mezinárodních soutěží a uznávaného interpreta Jana Jiraského bude G. F. Händel, J. Brahms, L. Janáček a K. Slavický.

Číst více

Výstava Vnitřní zamyšlení…

V galerii výtvarného oboru na Solné ulici se představí nová výstava. Barbora Schindlerová vystaví projekt Vnitřní zamyšlení jako způsob sebepoznávání. Součástí výstavy budou výstupy z workshopů „Hledání vlastních odpovědí“ žáků učitelů Markéty Janečkové, Zuzany Tázlarové a Michala Poláše.

Výstava potrvá od 16. listopadu do 3. prosince.

Výstava Na cestě

Výtvarný obor navázal spolupráci s multižánrovým Festivalem Na cestě, který pořádají studenti oboru Kulturní dramaturgie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Žáci Lenky Lazarové a Anny Chevale vytvářeli díla tematicky korespondující s názvem akce – tedy „Na cestě!“ Nyní se jejich práce dočkají v rámci festivalu samostatné výstavy.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 11. listopadu 2021 v 16:00 hodin – a to v 1. patře budovy Fakulty veřejných politik Slezské univerzity (Bezručovo nám. 14) a bude přístupná do 11. prosince 2021.