Nezkalená mysl bude součástí Bezručovy Opavy

nezkalena mysl plakat

Výstava obrazů žáků a studentů Zuzany Tázlarové a Markéty Janečkové, inspirovaná myšlenkami, životem a dílem kanadské malířky Agnes Martin bude součástí festivalu Bezručova Opava. Výstava na Solné bude zahájena vernisáží 27. září v 17.00.

Chci vám doporučit, abyste zkoumali svou mysl a dobrodružství uvnitř ní.
Umělec musí naslouchat své mysli.
Musíte se dívat na vlastní dílo a uvědomovat si, co při tom cítíte.“
Agnes Martin /1912–2004/, Nezkalená mysl

Téma letošního festivalu Bezručova Opava nám připomnělo myšlenky kanadské umělkyně Agnes Martin, které malířka zaznamenala do útlé knížky s názvem Nezkalená mysl. Tato kniha se stala východiskem pro výtvarnou práci s dětmi, kterou jsme pojaly každá trochu jinak a po svém.

Číst více

Pozvánka na divadelní představení

Divadelní představení připravují žáci Daniela Volného i Jakuba Stránského. Přijďte se podívat do našeho nově vybaveného divadelního sálu!

Představení žáků Daniela Volného:

  • 26. 6. v 16.00 – Sněhurka a sedm trpaslíků
  • 27. 6. v 17.00 – Alenka v říši divů

Představení žáků Jakuba Stránského:

  • 26. 6. v 18.00 – Revizor
  • 28. 6. v 17.00 – Jak použít lžíci

Pozvánka na XI. Magický klavír

Milí příznivci klavírního festivalu,

letos nás čeká jedenácté podzimní kouzlení na černobílých klávesách u nás v prostorách ZUŠ Opava v budově na Nádražním okruhu. Chceme touto cestou pozvat všechny naše stávající účastníky i nové zájemce na nesoutěžní klavírní festival Magický klavír v proměnách času, který organizuje klavírní oddělení ZUŠ Opava ve spolupráci se SRPUŠ pod záštitou Magistrátu města Opavy.

Festival se bude konat ve čtvrtek 23. listopadu 2023. V dopoledních a odpoledních blocích tradičně proběhne vystoupení přihlášených účastníků. V doprovodném programu bude možnost návštěvy klavírních workshopů, které povedou pedagogové z Fakulty umění Ostravské univerzity (Doc. MgA. Eliška Novotná, Mgr. Lukáš Michel, ArtD.).

Číst více

Slavnostní koncert Beethovenova Hradce

Ačkoli byl z organizačních důvodů v letošním roce zrušen soutěžní program, slavnostní koncert Beethovenova Hradce se koná. Ve středu 14. června v 18 hodin vystoupí v Minoritském klášteře Klavírní trio České filharmonie ve složení: Jiří Vodička (housle), Václav Petr (violoncello) a Martin Kasík (klavír).

Program koncertu:

Leoš Janáček – sonáta pro housle a klavír 
Antonín Dvořák – klid a rondo pro violoncello a klavír  
—pauza—  
Ludwig van Beethoven – klavírní trio op. 70 n. 2 

Koncert se koná v rámci předplatného statutárního města Opavy. Doprodej vstupenek bude zajištěn na místě před začátkem koncertu. Cena vstupného 150,-.

Program na červen

Ani v posledním měsíci školního roku nebude nouze o kulturní akce. Proběhnou poslední školní předehrávky a oblíbená Pasování prvňáčků, kteří budou povýšeni do stavu muzikantského. Připravujeme také dva koncerty vybraných absolventů, kteří se představí v knihovně a v sále školy.

Týden od 12. do 16. června bude patřit akcím v Minoritském klášteře. V pondělí 12. června proběhne koncert pěveckých sborů pod vedením Barbory Grygerové a cimbálové muziky Romana Kubaly. Středa 14. června bude patřit Klavírnímu triu České filharmonie, které provede slavnostní koncert Beethovenova Hradce, který letos z organizačních důvodů zrušil svou soutěžní část. A v pátek 16. června vyvrcholí koncertní sezóna Tím nejlepším ze ZUŠ, koncertem žáků úspěšných v soutěžích a úspěšných absolventů.