Plenér v Hradci nad Moravicí

MAS Opavsko ve spolupráci se ZUŠ Opava pořádá příměstský tábor pro žáky výtvarného oboru. Všechny srdečně zveme k účasti na plenéru v Hradci nad Moravicí, který bude plný tvoření v přírodě a s přírodou, zážitků a her. Plenér proběhne 2. – 6. 8.

Více se dozvíte v článku.

Plenér v Hradci nad Moravicí
2.8 – 6.8. 2021, 8:00 – 16:00 hod.

Příměstský tábor se odehrávaje v zámeckém parku a jeho okolí v Hradci nad Moravicí. Plenér bude zaměřen na hluboké poznání přírody a umělecké reakce na ní. Věnovat se bude klasickým výtvarným technikám jako je malba akvarelem nebo pastelem v plenéru ale také objektům z přírodních materiálů, land artu a akčnímu umění. Nebudou chybět ani pohybové a vzdělávací hry. Celý týden bude završen vernisáží v pátek v 16:00 hodin.

Lektorky jsou Markéta Jedličková a Lenka Bokišová.

Každý den bude sraz na nádraží Opava východ do 07:30 hod. na třetím nástupišti. Pokud si chcete zajistit dopravu po vlastní ose druhý sraz bude v 08:55 na vlakovém nádraží v Hradci nad Moravicí. Odtud se děti s lektorkou vydají na základnu na zámku a budou pokračovat do terénu. Končit se bude buď opět na nádraží v Hradci v 16:00 nebo v 16:20 na nádraží Opava východ. Lektorka pojede s dětmi vlakem až do Opavy.

Příměstský tábor je zdarma. Strava a materiál, pojištění zajištěna. Dopravu si hradí účastníci sami (s možností využít skupinové slevy).

S sebou: nutné léky, turistickou obuv, oblečení vhodné k zašpinění, karimatku, polštářek, baťůžek s nádobou na vodu, pláštenku, gumáky. Je možné si vše nechávat od pondělí do pátku na základně, děti si věci nemusí tahat každý den sebou.

Přihlášky zasílejte co nejdříve na marketa.jedlickova@zusopava.cz.