Ohlédnutí za Magickým klavírem

Ohlédnutí za 11. ročníkem mezinárodního festivalu Magický klavír, který se konal 23. listopadu 2023 v Základní umělecké škole v Opavě. Na festivalu vystoupilo více než 120 klavíristů z Moravy, Slezska a Polska. Velké oblibě se i letos těšila soutěž Klavírní postavičky a hostem festivalu byl se svým recitálem talentovaný Jan Schulmeister.

Žáci kouzlili na Magickém klavíru

11. ročník mezinárodního klavírního festivalu Magický klavír proběhl 23. listopadu v ZUŠ Opava. Na 130 žáků z Moravy, Slezska a Polska se vystřídalo na pódiu, aby předvedlo své (nejen) klavírní umění. Velkou radost jsme měli i z krásné a veselé přehlídky Klavírních postaviček a z koncertu talentovaného Jana Schulmeistera.

Festival byl podpořen statutárním městem Opava.

Na ZUŠ Open vystoupily stovky žáků

Letošní opavská verze celostátního festivalu ZUŠ Open je za námi! Na šestset žáků se vystřídalo na třech scénách a v průvodu masek s bubenickým orchestrem. Ve Smetanových sadech vyrostla velká scéna pro orchestry, soubory, sbory a tanečnice. Na zahradě ZUŠ se vystřídali žáci smyčcového oddělení se všemi soubory a orchestry a zpěváci se sóly i duety. Ve Slezském zemském muzeu vystoupili sólisté a komorní soubory a vytvořili zde krásnou atmosféru.

Celý festival se nesl v radostném duchu plném radosti z hudby, tance a tvoření. Za výtvarným průvodem se otáčely všechny hlavy v centru města. Učitelky ve výtvarné dílně vytvořily s dětmi desítky grafik a fotokoutek a malování na obličej byly také v obležení.

Děkujeme všem za úžasné odpoledne! A statutárnímu městu Opava za podporu.

Program ZUŠ Open 2023

Největší událost školního roku se blíží! Open air festival ZUŠ Open Opava vypukne v pátek 26. května ve 14.00. Během čtyřhodinového programu se představí to nejlepší ze ZUŠ Opava. V průběhu odpoledne vystoupí žáci hudebního a tanečního oboru, zatímco výtvarný obor připravuje průvod a tvůrčí dílny pro veřejnost. Tradiční akce letos dostane nový kabát v podobě jiného rozmístění scén v centru města.

Zatímco minulé čtyři ročníky se soustředily do městských parků od Dvořákových sadů po Ptačí vrch, letos jsme vybrali nová místa, která nám umožní postavit větší hlavní scénu a také více otevřít školu, přesně v duchu názvu ZUŠ Open,“ říká ředitel Lukáš Poledna. „Hlavní scénu postavíme ve Smetanových sadech, za kostelem sv. Janů, druhá scéna otevře zahradu budovy na Nádražním okruhu a třetí koncertní prostor bude v historické výstavní budově Slezského zemského muzea.

Číst více

Vydařená Kytarová smršť

8. ročník festivalu Kytarová smršť je za námi a byl velmi vydařený! Na čtyřicet žáků a studentů ZUŠ a konzervatoří z Moravskoslezského kraje dorazilo do Slezského zemského muzea, kde předvedlo své umění. Festival pak zakončil krásný koncert Dua Carpaccia, Kytarového orchestru ZUŠ Opava a Moravskoslezského kytarového souboru učitelů a studentů konzervatoří pod vedením Martina Ládra. Všem děkujeme za krásnou atmosféru a výkony a těšíme se na viděnou za rok!

foto: Mirek Gora, více fotografií na Facebooku