Matiné Nory Lubbadové

Okouzlující dvanáctiletá Nora Lubbadová vystoupila v poledne na festivalu Magický klavír v proměnách času. Poslechněte si její koncert a podívejte se, co dokáže talent, nadšení a velká píle.

Ohlédnutí za Magickým klavírem

IX. Magický klavír v proměnách času je za námi! Na festival dorazila téměř stovka dětí, které předvedli krásné klavírní výkony. Pobavili jsme se u nápaditým klavírních postaviček a kulturní program obohatilo polední matiné talentované Nory Lubbadové a večerní koncert dua Novotná–Michel.

Připomeňte si skvělou atmosféru fesivalu ve fotografické galerii…

Číst více

Kytarová smršť 2019

Kytarová smršť 2019 Kytara se představila ve všech svých barvách a možnostech na letošním opavském festivalu. Tento velmi oblíbený hudební nástroj se rozezněl v rukách osmiletého dítěte, studenta konzervatoře, opravdového kytarového virtuóza a také v orchestru, jak žákovském, tak učitelském a studentském. Dopolední přehlídky se zúčastnilo 50 mladých kytarových talentů opavského regionu, večerní koncert zahájil vynikající slovenský koncertní kytarista Karol Samuelčík, následovaly kytarové orchestry a společná skladba v podání asi 80 hráčů. Věříme, že se Kytarová smršť prožene Opavou opět za rok. Lenka Lebedová

Číst více

Magický klavír v proměnách času 2019

Srdečně vás zveme na již VIII. ročník klavírního festivalu Magický klavír v proměnách času!!! Již ve čtvrtek 21. listopadu si přijďte poslechnout malé pianisty z celé České republiky a Polska, kteří svou hrou zaplní sál Církevní konzervatoře Německého řádu. V doprovodném programu můžete navštívit bezplatné workshopy pedagogů z opavské konzervatoře a Fakulty umění Ostravské univerzity. Za návštěvu bude rozhodně stát Matiné Elišky Novotné a Lukáše Michela či klavírní recitál Tomáše Vrány. Budeme se těšit!