Kytarová smršť 2019

Kytarová smršť 2019 Kytara se představila ve všech svých barvách a možnostech na letošním opavském festivalu. Tento velmi oblíbený hudební nástroj se rozezněl v rukách osmiletého dítěte, studenta konzervatoře, opravdového kytarového virtuóza a také v orchestru, jak žákovském, tak učitelském a studentském. Dopolední přehlídky se zúčastnilo 50 mladých kytarových talentů opavského regionu, večerní koncert zahájil vynikající slovenský koncertní kytarista Karol Samuelčík, následovaly kytarové orchestry a společná skladba v podání asi 80 hráčů. Věříme, že se Kytarová smršť prožene Opavou opět za rok. Lenka Lebedová

Číst víceKytarová smršť 2019

Magický klavír v proměnách času 2019

Srdečně vás zveme na již VIII. ročník klavírního festivalu Magický klavír v proměnách času!!! Již ve čtvrtek 21. listopadu si přijďte poslechnout malé pianisty z celé České republiky a Polska, kteří svou hrou zaplní sál Církevní konzervatoře Německého řádu. V doprovodném programu můžete navštívit bezplatné workshopy pedagogů z opavské konzervatoře a Fakulty umění Ostravské univerzity. Za návštěvu bude rozhodně stát Matiné Elišky Novotné a Lukáše Michela či klavírní recitál Tomáše Vrány. Budeme se těšit!

ZUŠ Open 2019 – Colours of ZUŠ II

ZUŠ Open 2019 – Colours of ZUŠ 2 se konal v pátek 31. května 2019 na Ptačím vrchu a v Sadech svobody.

Již podruhé se zúčastnila Základní umělecká škola Opava celostátního happeningu, do kterého se zapojilo napříč celou republikou více než 95 % škol základních uměleckých škol. Základní umělecká škola si navíc v roce 2019 připomínala 95 let trvání uměleckého školství v našem městě.

Do celodenní akce se zapojily všechny čtyři obory ZUŠ. Akce proběhla v pátek 31. května od 14 do 17 hodin v Sadech svobody. Hudební, taneční, divadelní, ale i výtvarné aktivity byly ukázkou toho nejlepšího, co opavská ZUŠ může nabídnout. Cílem bylo také umělecky oživit část opavského parku, kam místní chodí za odpočinkem a relaxací, a který je zároveň důležitou součástí historie Opavy, jelikož zde vedly hradby a vstupovalo se zde jednou z bran do města.

Výtvarný obor představil výtvarnou akci Zasvěceno kráse – Ateliér Alfonse Muchy. Studenti namalovali vlastní pojetí plakátů Alfonse Muchy, jehož dekorativní um zná snad každý člověk. Žáci objevili v nich nádherné barvy a linie, přidali své mládí a elán, talent a krásu a vznikly nové moderní obrazy.

Společně s žáky LDO jsme se na počátku léta se přenesli do zimní krajiny v adaptaci pohádky H. CH. Andersena Děvčátko se sirkami. Tanečnice předvedly etudy, ale i ucelená taneční vystoupení.

Všechny hudební soubory a orchestry školy – akordeonový, smyčcový, dechový, flétnový, kytarový, pěvecký sbor, ale i sóloví hudebníci předvedli své nejoblíbenější skladby. Hudbou, tancem, divadlem, výstavami v podání malých umělců napříč různými žánry, jsme chtěli zdůraznit nezastupitelnou roli ZUŠ v naší společnosti.