Na Magickém klavíru zazněly stovky skladeb

Jubilejní X. ročník festivalu Magický klavír v proměnách času se poprvé uskutečnil přímo v prostorách ZUŠ Opava. Na stodvacet mladých klavíristů přijelo předvést své umění, zápal a nápaditost. Žáci základních uměleckých škol se sjeli z Moravy, Slezska i blízkého Polska a společně si užili bohatý program přehlídky, workshopů, soutěž Klavírních postaviček, koncerty Kláry Gibišové a Vojtěcha Trubače i poznávací hru s QR kódy.

Moc se těšíme na viděnou za rok!

Mnohem více fotografií najdete na Facebooku.

Žáci rozehrají Magický klavír

Jubilejní X. ročník mezinárodního festivalu Magický klavír v proměnách času se uskuteční už 24. listopadu. Přehlídka žáků ZUŠ tentokrát proběhne v budově na Nádražním okruhu, ve zrekonstruovaném koncertním sále. Sejde se zde na 120 mladých klavíristů z celé Moravy a Slezska, ale také blízkého Polska, festival tak po covidu znovu naplní svůj mezinárodní přívlastek.

K prasknutí nabitou přehlídku žáků, která proběhne v několika blocích od 8 do 18 hodin, doplní matiné dětské virtuozky Kláry Gibišové a večerní recitál finalisty Mezinárodní interpretační soutěže Beethovenův Hradec Vojtěcha Trubače. Dále jsou na programu žádané workshopy s pedagogy z ostravské Fakulty umění a oblíbená soutěž Klavírní postavičky. Letos se diváci mohou těšit téměř na třicítku zábavných klavírních čísel doplněných o originální kostýmy nebo dramatické scénky.

Číst více

ZUŠ Open je letos podruhé za námi

Druhá část letošního ročníku ZUŠ Open nabídla v pátek 30. září komorní koncert v kostele sv. Janů a výstavu velkoformátových tisků kreseb žáků výtvarného oboru Na plotě.

Děkujeme všem vystupujícím, pedagogům a návštěvníkům za účast a statutárnímu městu Opava za podporu. Více fotografií najdete na Facebooku.