Ve spolupráci s MÚZOU proběhne výstava i koncert

Sdružení základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje MÚZA pořádá ve spolupráci se ZUŠ Opava hned dvě akce ve čtvrtek 11. dubna. Nejdříve proběhne ve výstavní síni na Solné ulici v 16.30 vernisáž Výstavy žáků výtvarných oborů ZUŠ Moravskoslezského kraje. V 18.00 se pak v Minoritském klášteře uskuteční Koncert pedagogů Moravskoslezského kraje, který je součástí abonentní řady pro milovníky krásné hudby města Opavy.

Koncert pedagogů ZUŠ Moravskoslezského kraje

Dvě desítky skladeb převážně klasické hudby zazní na Koncertě pedagogů základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje. Představí se učitelé z okresů Opava, Ostrava, Háj ve Slezsku, Havířov a Krnov. Na programu budou sólová i komorní vystoupení a rozmanitý výběr nástrojů od klavíru, cembala přes smyčcové a dechové nástroje po akordeony a zpěv. Vedle světových autorů, jakými jsou A. Vivaldi, M. Ravel, J. S. Bach, A. Piazzolla, čekají posluchače čeští skladatelé B. Smetana, A. Dvořák a B. Martinů, ale také perličky jako fuga na téma písně Lady Gaga.

11. dubna v 18.00, Minoritský klášter
vstupenky jsou neprodejné, koncert je určen předplatitelům a zvaným hostům

Mapa pro návštěvníky akcí MÚZY